Soccer Football - Premier League - Arsenal v Brighton & Hove Albion - Emirates Stadium, London, Britain - December 5, 2019 Brighton & Hove Albion's Dale Stephens and Lewis Dunk celebrate after the match REUTERS/Eddie Keogh EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or
EDDIE KEOGH REUTERS

NOVI TRENER, ISTI PROBLEMI

TOTALNA KRIZA I RASPAD SISTEMA Ovo ne pamte više od 40 godina, Arsenal i devetu utakmicu u nizu ne zna za pobjedu: Ponizio ih i Brighton!

• Sportske Novosti

• 05.12.2019. u 23:34

• Brighton je 2-1 pobijedio Arsenal na Emiratesu i tako samo produbio krizu među Topnicima...

Smjena na kormilu se dogodila, ali, zlobnici bi rekli, navike su ostale - iste. Freddie Ljungberg i drugu utakmicu u nizu ne zna za pobjedu...

Naime, nakon 2-2 protiv Norwicha u gostima proteklog vikenda, Arsenal je u četvrtak poražen od Brightona kod kuće s 1-2.

Soccer Football - Premier League - Arsenal v Brighton & Hove Albion - Emirates Stadium, London, Britain - December 5, 2019 Brighton & Hove Albion's Neal Maupay celebrates scoring their second goal with teammates Action Images via Reuters/Matthew Childs EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or
    MATTHEW CHILDS Action Images via Reuters

To je samo nastavak crnog niza, serije koja se ne pamti više od 40 godina. Deveta utakmica bez pobjede što je najgori niz londonskog kluba od - 1977. godine.

Brighton, koji po financijama ne može u istu rečenicu s moćnim klubom iz Londona, ponizio je domaćina na Emiratesu. Adam Webster zabio je u 36. minuti, Alexandre Lacazette vratio ne nadu u 50. minuti, no za potpuni ulov pobrinuo se Neal Maupay u 80. minuti.

Arsenal je ovim porazom trenutačno na 10. mjestu, dok je Brighton, ugodno osvježenje lige, na 13. mjestu.

Newcastle je slavio 2-0 na gostovanju protiv Sheffild Uniteda.