MANCHESTER, ENGLAND - AUGUST 24: Marcus Rashford of Manchester United reacts after missing from the penalty spot during the Premier League match between Manchester United and Crystal Palace at Old Trafford on August 24, 2019 in Manchester, United Kingdom. (Photo by Jan Kruger/Getty Images)
Jan Kruger/Getty Images

3. KOLO

VELIKO IZNENAĐENJE: MANCHESTER UNITED ŠOKIRAN PRED SVOJIM NAVIJAČIMA Crystal Palace pogotkom u posljednjim sekundama prekinuo tradiciju dugu 30 godina

• Hina

• 24.08.2019. u 18:34

• Nogometaši Crystal Palacea napravili su veliko iznenađenje u 3. kolu engleskog prvenstva 2-1 (1-0) pobjedom na gostovanju kod Manchester Uniteda na Old Traffordu.

To je prva pobjeda Palacea na Old Traffordu u prvenstvu nakon 30 godina, a do nje je sastav iz Londona stigao pogotkom Patricka Van Aanholta u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Gosti su poveli sa 1-0 preko Jordana Ayewa u 33. minuti, a za domaće je izjednačio Daniel James u 89. United u 70. minuti nije realizirao niti kazneni udarac, Rashford je s bijele točke pogodio vratnicu. To je drugo kolo zaredom u kojemu igrači Olea Gunnara Solskjaera nisu iskoristili 11-erac, u ponedjeljak je neprecizan bio Pogba u remiju s Wolverhamptonom.

I peti United i 10. Palace imaju po četiri boda.

Ranije u subotu je hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić bio je asistent za pobjednički pogodak Chelseaja u 3-2 (2-2) gostujućoj pobjedi protiv Norwich Cityja. Kovačić je u 68. minuti poslao okomitu loptu za svog napadača Abrahama koji je potom prevario svog čuvara i preciznim udarcem sa 20-ak metara svladao vratara domaćih Krula za konačnih 3-2. Bio je to drugi pogodak Abrahama na utakmici, on je doveo Chelsea i u vodstvo od 1-0 u 3. minuti. Norwich je vrlo brzo izjednačio preko Cantwella u 6. minuti, ovo vodstvo Chelseaju donio je Mount u 17., a na 2-2 poravnao je Pukki u 30. No, nakon trećeg gola Chelseaja, domaći više nisu uspjeli odgovoriti.

Kovačić je odigrao čitav susret za Chelsea kojemu je ovo prva pobjeda u službenoj utakmici pod vodstvom Franka Lamparda. S ovom pobjedom Chelsea je stigao na 12. mjesto ljestvice s četiri boda, dok je Norwich 16. s tri.

Filip Benković nije konkurirao za nastup u momčadi Leicester Cityja u 2-1 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv Sheffield Uniteda. Leicester je sada treći s pet bodova, a Sheffield deveti s četiri.

Njemačka: Tinu Jedvaju bod u debiju za Augsburg

Hrvatski nogometni reprezentativac Tin Jedvaj debitirao je na poziciji stopera u dresu Augsburga koji je na svom terenu odigrao 1-1 (0-0) protiv Union Berlina u dvoboju 2. kola njemačkog prvenstva odigranog u subotu.

Augsburg je poveo u 60. minuti pogotkom Vargasa, a izjednačio je Polter u 80. minuti. Gosti iz Berlina su utakmicu završili s desetoricom igrača, jer je zbog oštrog starta isključen Schotterbeck.

Jedvajev bivši klub, Bayer Leverkusen, slavio je s uvjerljivih 3-1 na gostovanju kod Fortune u Duesseldorfu. Domaća momčad je loše krenula već od 6. minute, kad je Baker nesretno poslao loptu u vlastitu mrežu pokušavajući spriječiti pogodak. Golovima Aranguiza u 33. i Bellarabija u 39. minuti gosti su došli do vodstva 3-0. Utješni pogodak za Fortunu postigao je Morales u 82. minuti.

S identičnih 3-1 u gostima su slavili Borussia Moenchengladbach kod Mainza i Freiburg kod Padernborna. U oba slučaja domaće su momčadi rano povele, ali su na kraju slavili gosti. Mainzu je vodstvo u 18. minuti donio Quaison. Do poluvremena je izjednačio Lainer golom u 31. minuti, a pobjedu momčadi iz Moenchengladbacha donio je Plea pogocima u 77. i 80. minuti.

Paderborn je u 3. minuti došao do prednosti golom Mambe. No, već na odmoru je Freiburg imao prednost. Na 1-1 je izjednačio Waldschmidt u 21. minuti precizno izvedenim kaznenim udarcem, a drugi gol gostiju djelo je Petersena. Konačnih 3-1 postavio je Korejac Chang-Hoon Kwon u 90. minuti.

Jedinu domaću pobjedu u do sada odigranim utakmicama 2. kola postigao je Hoffenheim, koji je sa 3-2 svladao Werder. Hoffenheim je i dalje bez ozlijeđenog Andreja Kramarića, a prvu pobjedu i bodove u novoj sezoni donijeli su Bičakčić (54), Bebou (59) i Kaderabek (87). Fullkrug (42) i Osako (81) bili su strijelci za momčad iz Bremena, kojoj je jedan gol poništen, zbog igranja rukom strijelca Fullkruga, a od 77. minute su igrali s desetoricom, kad je drugi žuti karton zaradio Eggestein.

Na ljestvici su trenutačno u vodstvu tri momčadi s maksimalnih šest bodova, Borrusia Dortmund, Freiburg i Bayer Leverkusen. Borussia Moenchengladbach ima četiri boda, a po tri, ali uz utakmicu manje, imaju RB Leipzig, Wolfsburg i Eintracht.