Reuters/John Sibley
REUTERS

Guardiola i vratar Ederson

PREMIERSHIP

VELIKO SLAVLJE CITYJA NAKON DRAMATIČNOG OBRAČUNA U LIVERPOOLU Jedan od najvećih Guardiolinih junaka bio je brazilski vratar!

• Sportske novosti

• 28.09.2019. u 20:34

• Manchester City je u posljednjem subotnjem susretu 7. kola Premiershipa slavio na gostovanju u Liverpoolu kod Evertona 3:1 (1:1). Guardiolina momčad tako je ostala na pet bodova zaostatka za Liverpoolom, koji je ranije danas svladao Sheffield United.

U izvrsnoj i dramatičnoj utakmici gosti su poveli u 24. minuti pogotkom brazilskog napadača Gabriela Jesusa (Aguero je ostao na klupi). Everton se vratio u igru zgoditkom Calvert-Lewina 10-ak minuta kasnije. Aktualni prvaci Engleske bili su bolja momčad i imali više prilika, ali i domaćini su odigrali mušku utakmicu. Početkom nastavka imali su veliku prigodu kod 1:1.

Ključni trenutak dogodio se u 71. minuti kada je Mahrez iz slobodnjaka ljevicom zabio za novo vodstvo Cityja. No, bio je to udarac koji je išao u golmanov kut, inače izvanredni engleski reprezentativni vratar Pickford morao je bolje intervenirati... No, otpor Evertona tu nije bio slomljen. Dapače.

Plavi su žestoko krenuli po izjednačenje, ali tada je u jednog od junaka utakmice izrastao vratar Ederson, brazilski golman je maestralno skinuo dva velika zicera suparnicima. Kazna za promašaje stigla je u 84. minuti, kada je jedan ubačaj Aguera, koji je u nastavku zamijenio strijelca Jesusa, Pickford odbio ravno do Sterlinga, koji je s nekoliko metara uzdrmao prečku, od koje se lopta odbila iza gol-linije...