Action Images via Reuters/Lee Smith
U PONEDJELJAK SPEKTAKULARAN DERBI

Piše: HinaObjavljeno: 28. listopad 2018. 20:52

Nogometaši Manchester Uniteda u nedjelju su na Old Traffordu protiv Evertona slavili s 2:1 u 10. kolu Premiershipa.

Za Manchester United su zabili Paul Pogba (27') i Anthony Martial (49'), dok je Gylfi Sigurðsson (77'-pen) bio strijelac za Everton.

Prethodno je Chelsea u gostima kod Burnleyja slavio s 4:0, a strijelci su bili Morata (22'), Ross Barkley (57'), Willian (63') i Ruben Loftus-Cheek (90'). Hrvatski veznjak Mateo Kovačić ostao je na klupi za pričuve Chelseaja.

Nakon sedam uzastopnih prvenstvenih pobjeda Arsenal je u gostima kod Crystal Palacea odigrao 2:2. Dvostruki strijelac za Crystal Palace bio je srpski nogometaš Luka Milivojević. Oba puta mrežu je zatresao iz penala, u 45. i 83. minuti. Pogotke za Arsenal postigli su Granit Xhaka (52') i Pierre-Emerick Aubameyang (56').

U ponedjeljak se sastaju Tottenham i Manchester City.

Milan slavio u utakmici punoj preokreta

Nogometaši Milana u susretu su 10. kola talijanskog prvenstva na svom San Siru svladali Sampdoriju sa 3-2 (2-2) u utakmici punoj preokreta.

Milan je poveo golom Cutronea (17'), ali su Saponara (22') i Quagliarella (31') preokrenuli rezultat u korist gostiju da bi Higuain (36') uspio poravnati na 2-2 prije odlaska na odmor. U nastavku je Milan stigao po pobjede preciznim udarcem Susa (62').

Alen Halilović ostao je na klupi Milana konji je sada sedmi sa 15 bodova koliko ima i šesta Sampdoria. Isti broj bodova imaju i peta Fiorentina te osmi Sassuolo.

Ranije u nedjelju je bivši kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna odigrao čitavu utakmicu, dok je Filip Bradarić bio na terenu do 76. minute u 2-1 (1-0) domaćoj pobjedi Cagliarija protiv Chieva u susretu 10. kola talijanskog nogometnog prvenstva. Cagliari je poveo sa 2-0 golovima Pavolettija (15') i Castra (59'), da bi Stepinski (79') smanjio na konačnih 2-1. Cagliari je sada 11. sa 13 bodova, dok je Chievo posljednji i još uvijek u bodovnom minusu.

Andrija Balić igrao je od 86. minute za Udinese u 2-2 remiju na gostovanju kod Genoe koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić. Genoa je dva puta vodila preko Romula (32'-11m) i Romera (67'), a za goste su pogađali Lasagna (65') i De Paul (70'). Deveta Genoa ima 14 bodova, dok je Udinese 16. s devet bodova.

Na vrhu je Juventus sa 28 bodova, sedam manje uz utakmicu manje ima drugi Napoli.

U posljednjem nedjeljnom susretu od 20.30 sati igraju Napoli i Roma, dok će u ponedjeljak igrati Lazio i Inter.

24. travanj 2024 10:02