Action Images via Reuters
VELIKO SLAVLJE U LONDONU

Piše: HinaObjavljeno: 09. prosinac 2017. 17:15

Nogometaši West Hama ostvarili su u subotu prvu pobjedu pod vodstvom Davida Moyesa, koji je na klupi zamijenio Slavena Bilića, svladavši u utakmici 16. kola engleskog prvenstva Chelsea sa 1:0 na londonskom Olimpijskom stadionu.

Strijelac jedinog pogotka i autor veliko iznenađenja bio je Marko Arnautović (6. minuta), Bilićevo pojačanje od 25 milijuna funti zbog čijeg je dovođenja hrvatski trener često bio kritiziran prije nego je dobio otkaz u londonskom klubu prije mjesec dana. Asistent kod gola bio je Lanzini.

Chelsea je imao apsolutnu dominaciju, 70 posto posjeda lopte, ali ni 85 minuta nije bilo dovoljno aktualnom prvaku da unatoč stalnim pokušajima, uglavnom visokim ubačajima u šesnaesterac, probije organiziranu obranu domaćina.

West Hamu je ovo treća prvenstvena pobjeda, a sa 13 bodova se ćekićari još uvijek nalaze u zoni ispadanja, na 17. mjestu. Chelsea je treći sa 32 boda, no, aktualni engleski prvak zaostaje već 11 bodova za vodećim Manchester Cityem koji u nedjelju gostuje kod drugoplasiranog gradskog suparnika Uniteda (35 bodova).

U subotu je na programu još šest utakmica 16. kola, a sastaju se: Burnley - Watford, Crystal Palace - Bournemouth, Huddersfield - Brighton, Swansea - WBA, Tottenham - Stoke (sve u 16 sati) i Newcastle - Leicester (18.30).