REUTERS/Peter Powell
TEŠKI DANI ZA HRVATA

Piše: HinaObjavljeno: 28. listopad 2017. 20:25

Slaven Bilić na nevjerojatan je način stigao do velikog preokreta i pobjede u osmini finala Liga Kupa protiv Tottenhama. Naime, West Ham je gubio 2:0 na poluvremenu, ali je u nastavku uspio prekrenuti rezultat i u konačnici uzeti pobjedu. To je bila jedna od dvije utakmice koju je uprava West Hama označila kao sudbonosnu za posao hrvatskog stratega.

Drugu je Bilić igrao danas na Selhurst Parku protiv Crystal Palacea, ali spomenuti je stadion napustio šokiran. Navijači West Hama već su se pripremali za veliko slavlje kada se u 97. minuti ukazao Zaha i pogodio za 2:2. U ovom su susretu 'Čekićari' vodili 2:0 na poluvremenu, ali u nastavku je uslijedio pad što je u konačnici rezultiralo podjelom bodova.

Chicharito je doveo West Ham u vodstvo u 31. minuti, Ayew je povisio na 0-2 u 43. minuti. Ipak, u nastavku domaći smanjuju na 1-2 preko Milivojevića iz jedanaesterca, a konačni rezultat postavlja Zaha u 97. minuti. Engleski mediji će se sada sasvim sigurno ponovno raspisati o eventualnom odlasku s klupe West Hama, ali ostaje za vuidjeti u idućim danima kakva sudbina očekuje bivšeg izbornika Vatrenih.

I vodeći Manchester City je upisao pobjedu, u gostima je dobio West Bromwich Albion sa 3-2, a strijelci su bili Leroy Sane (10), Fernandinho (15) i Raheem Sterling (64)

Hrvatski stoper Dejan Lovren, koji je u prošlom kolu bio jedan od glavnih krivaca za poraz od Tottenhama 1-4, dobio je poštedu od trenera Jurgena Kloppa, a Liverpool je bez njega svladao Huddersfield sa 3-0. Također valja istaknuti kako je Arsenal kod kuće s 2:1 bio bolji od Swanseaja.