Reuters/Paul Childs
VRATAR SPURSA SE SPASIO BLAMAŽE

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 26. prosinac 2017. 15:23

Završena je prva utakmica 20. kola Premiershipa između Tottenhama i Southamptona.

Tottenham je na Wembleyju pobijedio 5:2, a Harry Kane zabio je hat-trick. Tresao je najbolji premierligaški strijelac mrežu u 22., 39. i 67. minuti, te zabio prvi, drugi i peti gol za Spurse.

Prvim golom na susretu Kane je srušio 22 godine star rekord Alana Shearera po broju postignutih premierligaških golova u jednoj kalendarskoj godini. Hat-trickom Burnleyju Kane je izjednačio rekord od 36 golova, a s tri gola Southamptonu u prvom ispisao je novu stranicu premierligaške povijesti i stigao do brojke od 39 ligaških golova u 2017. godini.

Inače, dosadašnji dio susreta je osim Kaneovih pogodaka obilježila bizarna situacija iz 24. minute kada je Danny Rose s ruba peterca vraćao loptu svom vrataru Hugu Llorisu.

Francuskom vrataru je lopta ispala iz ruke, odbila se u vratnicu, da bi ju potopm spasio s gol-linije i izbjegao blamažu.

U 49. minuti Dele Alli zabija za 3:0, a samo dvije minute kasnije Heung-Min Son povisuje na 4:0.

Golove za Southampton zabili su Sofiane Boufal u 64' i Dušan Tadić u 82. minuti.

19. travanj 2024 19:09