REUTERS/Phil Noble
PRVI PORAZ SEZONE MAN. CITYJA

Piše: HinaObjavljeno: 14. siječanj 2018. 19:36

U derbiju 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na Anfieldu pobijedio Manchester City 4-3 nanijevši 'Građanima' prvi poraz ove sezone.

Bila je to fantastična utakmica sa sedam golova, tri vratnice i još niz prilika na obje strane.

Gostima je to bio prvi poraz ove sezone, te prvi poraz u posljednjih sedam mjeseci. Posljednji put City je poražen u prvenstvu u travnju prošle godine na gostovanju kod Chelsea. Nakon toga momčad Pepea Guardiole je nanizala 30 susreta bez poraza pri čemu je upisala 26 pobjeda i četiri remija.

A post shared by ALL SPORTS (@sporthighliightz) on

Liverpool je poveo u 9. minuti pogotkom Alexa Oxladea-Chamberlaina, koji je sjajnim prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora matirao Edersona. U 40. minuti je izjednačio Leroy Sane. Nijemac je odlično primio dugačku loptu Kylea Walkera, a potom izbacio Gomeza i Matipa te odličnim udarcem u bliži kut savladao Lorisa Kariusa.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Otamendi koji je u 51. minuti nakon kornera uzdrmao gredu, a u 57. minuti uzvratio mu je Salah koji je uputio centaršut, no njegov je pokušaj promijenio smjer i završio na gredi.

Liverpool je u 59. minuti došao do novog vodstva. Oxlade-Chamberlain je poslao dubinsku loptu za Firminha koji je izgurao Stonesa, a potom fantastično prebacio Edersona. Samo dvije minute kasnije bilo je 3-1. Otamendi je pogriješio, Salah asistirao Maneu, a Senegalac je sjajnim udarcem pogodio rašlje Edersenova gola. U 68. minuti već je bilo 4-1.

Vratar Cityja je istrčao i krivo ispucao loptu, a njegovu grešku je iskoristio Salah koji je s dvadesetak metara prebacio Brazilca. Tračak nade gostima donio je Bernardo Silva u 84. minuti, a dramu u susret vratio je Ilkay Gundogan zabivši za 4-3 u drugoj od četiri minute sudačke nadoknade.

U posljednjim trenucima susreta Aguero je mogao izjednačiti, ali je pucao pored gola.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nosio je kapetansku traku 'Redsa0 i odigrao je svih 90 minuta.

REZULTATI:

Liverpool - Manchester City 4-3 (Oxlade-Chamberlain 9, Firmino 59, Mane 61, Salah 68 / Sane 40, Bernardo Silva 84,

Bournemouth - Arsenal 2-1 (Wilson 70, Ibe 74 / Bellerin 52)

U subotu:

Watford - Southampton 2-2 (Gray 58, Doucoure 90/ James Ward-Prowse 20, 44)

Chelsea - Leicester City 0-0

Crystal Palace - Burnley 1-0 (Sako 21)

Huddersfield - West Ham 1-4 (Lolley 40/ Noble 25, Arnautović 46, Lanzini 56, 61)

Newcastle - Swansea City 1-1 (Joselu 68 /J.Ayew 60)

WBA - Brighton 2-0 (Evans 4, Dawson 55)

Tottenham - Everton 4-0 (Son Heung-Min 26, Kane 47,59, Eriksen 81)