Tony O'Brien / Action Images via Reuters
PREMIERSHIP

Piše: HinaObjavljeno: 12. kolovoz 2017. 20:31

Poraz prvaka Chelsea kod kuće, remi Liverpoola te pobjeda Hajdukova protivnika u Europskoj ligi Evertona obilježili su subotnje susrete 1. kola Engleske lige.

Chelsea je senzacionalno izgubio na Stamford Bridgeu od Burnleya s 2-3, a gosti su dobili prvo poluvrijeme s čak 3-0. Sve je krenulo naopako po momčad Gianfranca Zole jer je u 14. minuti Cahill prestrogo dobio crveni karton, a Wokes (2) i Ward su to iskoristili već do poluvremena. Morata je smanjio u 69., a potom je isključen još jedan igrač Chelsea Fabregas. Chelsea se borio i s dva igrača manje smanjio preko Luiza (88), no do boda nisu uspjeli doći.

Everton je na startu sezone pobijedio kod kuće Stoke s 1-0, a jedini gol je djelo povratnika Waynea Rooneya, koji je zabio u prvoj prvenstvenoj utakmici u svom drugom debiju za Everton nakon dugih 13 godina provedesnih u Manchester Unitedu. Klub iz Liverpoola nije briljirao, a u završnici ih je spašavao odlični vratar Pickford.

Novi prvoligaš Huddersfield ima start iz snova jer su s čak 3-0 pobijedili kod Crystal Palacea.

Liverpool je u ranijem današnjem terminu kod Watforda vodio s 3-2 sve do četvrte minute sudačke nadoknade kada je iz vrlo sumnjive situacije izjednačio Britos. Pogotke su za Redse upisali Mane, Firmino i novo pojačanje Salah.

REZULTATI

WBA - Bournemouth 1:0 (Ahmed Hegazy 31')

Chelsea - Burnley 2:3 (Alvaro Morata 69', David Luiz 88'; Sam Vokes 24', 43', Ward 39') CRVENI: Cahill 14', Fabregas 81'

Crystal Palace - Huddersfield Town 0:3 (Joel Ward 23'ag, Steve Mounie 26',78')

Everton - Stoke 1:0 (Wayne Rooney 45+1')

Southampton - Swansea 0:0

Watford - Liverpool 3:3 (Stefano Okaka Chuka 8', Abdoulaye Doucoure 31', Miguel Britos 90+4'; Sadio Mane 29', Roberto Firmino 55'pen, Mohamed Salah 57')

19. travanj 2024 16:14