REUTERS/Toby Melville
SJAJNA UTAKMICA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 18. kolovoz 2018. 22:25

Chelsea i Arsenal odigrali su derbi kola na Stamford Bridgeu te u potpunosti opravdali očekivanja u izrazito sadržajnom i zanimljivom susretu. Utakmica je završila rezultatom 3:2, a nama je posebno zanimljivo da je u dresu Chelseaja debitirao hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

Chelsea je poveo već na samome početku utakmice u 9. minuti, a strijelac je bio Pedro Rodriguez. Na 2:0 povisuje Alvaro Morata u 20. minuti i u tom trenutku činilo se da je Arsenal osuđen na debakl.

Međutim, nakon mnogobrojnih i nevjerojatnih promašaja igrača Arsenala, 'Topnicima' se napokon otvorilo. U 37. minuti pogodio je Henrikh Mkhitaryan, a za 2:2 pogađa Alex Iwobi. Fantastično prvo poluvrijeme završilo je tim rezultatom.

U drugom poluvremenu gledali smo brojne prilike na objema stranama, a u 81. minuti dobra igra 'Bluesa' napokon je urodila plodom. Trenutak genijalnosti pokazao je Eden Hazard koji je ispremiješao obranu po lijevoj strani i ubacio u peterac gdje je loptu u mrežu pospremio Marcos Alonso.

Mateo Kovačić s brojem 17 u igru je ušao u 60. minuti umjesto Rossa Barkleya.