Reuters/Carl Recine
1. KOLO

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 11. kolovoz 2018. 19:50

Odigrano je pet od ukupno šest utakmica 1. kola Premiershipa koje su bile predviđene za subotu.

Tottenham je slavio u gostima kod Newcastlea 2:1, dok je Chelsea s 3:0, također u gostima savladao Huddersfield.

Na St James' Parku sve se najbitnije odigralo u prvih 18 minuta kada su postignuti svi golovi. Jan Vertonghen zabio je u 8. minuti za vodstvo Tottenhama, Joselu je izjednačio na 1:1 u 11. minuti, dok je Dele Alli u 18' postavio konačnih 2:1 za Spurse.

Chelsea je bez Matea Kovačića (nije bio niti na klupi) slavio u gostima kod Huddersfielda golovima N'Gola Kantea iz 34. , Jorginha iz jedanaesterca (45'), tre Pedra (80'). Bio je to pobjednički debi novog Chelseajevog trenera Maurizija Sarrija koji je na klupi naslijedio Antonija Contea.

Preostale tri utakmice završile su rezultatom 2:0. Bournemouth je kod kuće savladao Cardiff, Crystal Palace slavio je kod Fulhama, dok je Watford na domaćem travnjaku bio bolji od Brightona.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 1. kola Premier lige Wolverhampton je na domaćem terenu protiv Evertona odigrao 2-2.

Strijelci za Wolverhampton bili su Rúben Neves (44) i Raúl Jiménez (80), dok je oba gola za Everton zabio Richarlison (17, 67). Everton je od 41. minute imao igrača manje, jer je crveni karton dobio stoper Phil Jagielka.