Clive Brunskill/Getty Images
PREMIERSHIP

Piše: HinaObjavljeno: 13. prosinac 2016. 23:51

U susretu 16. kola engleskog nogometnog prvenstva Everton je pobijedio Arsenal 2-1 prekinuvši niz 'topnika' od 14 utakmica bez poraza.

Posljednji put Arsenal je poražen od Liverpoola (3-4) u kolovozu, a nakon toga je nanizao 10 pobjeda i četiri neodlučena ishoda.

Gosti su poveli golom Alexisa Sancheza u 20 minuti, no Everton je u nastavku okrenuo rezultat, a strijelci su bili Seamus Coleman (44) i Ashley Williams (86). U posljednjim trenucima susreta domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Phil Jagielka.

U drugom susretu večeri Bournemouth je golom Marca Pugha (34) pobijedio prvaka Leicester City.

Preostali susreti 16. kola u srijedu.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 37 bodova, Arsenal je ostao na 34 boda, a treći je Liverpool sa 31 bodom. Everton je skočio na sedmo mjesto sa 23 boda.