Jamie Vardy
 Reuters / Darren Staples Livepic
15. KOLO PREMIERSHIPA

Piše: HinaObjavljeno: 10. prosinac 2016. 21:29

U posljednjoj subotnjoj utakmici 15. kola Premiershipa aktualni prvac Leicester je na domaćem travnjaku pobijedio Manchester City sa 4:2.

Utakmica je odigrana u vrlo teškim uvjetima, po jakom pljusku, a junak susreta bio je Jamie Vardy s postignutim hat-trickom.

Već nakon 20 minuta igre bilo je čak 3:0 za Leicester. U 3. minuti Vardy je zabio prvi gol na susretu, u 5. minuti je Andy King povećao na 2:0, da bi Vardy u 20. minuti praktički odlučio pobjednika. Vardy je hat-trick kompletirao u 79. minuti, a City je do kraja uspio tek smanjiti preko Aleksandra Kolarova (82') i Nolita (90').

Guardiolin Manchester City je tako pretrpio treći ovosezonski poraz, dok je Leicester upisao svoju tek četvrtu pobjedu.

Bila je to još jedna sjajna predstava u kolu u kojem je postignuto čak 29 golova u šest utakmica što je prosjek od 4,8 golova po utakmici.

REZULTATI:

Leicester City - Manchester City 4-2 (Vardy 3, 20, 78, King 5 / Kolarov 82, Nolito 90)

Burnley - Bournemouth 3-2 (Hendrick 13, Ward 16, Boyd 75 / Afobe 45+2, Daniels 90+1)

Arsenal - Stoke City 3-1 (Walcott 42, Ozil 49, Iwobi 75 / Adam 29-11m)

Hull City - Crystal palace 3-3 (Snodgrass 27-11m, Diomande 72, Livermore 78 / Benteke 52-11m, Zaha 70, Campbell 89)

Swansea City - Sunderland 3-0 (Sigurdsson 51-11m, Llorente 54, 80)

Watford - Everton 3-2 (Okaka Chuka 36, 64, Proedl 59 / Lukaku 17, 86)