VALENCIA, SPAIN - JANUARY 29: Players from both sides clash after the final whistle during the Copa del Rey Quarter Final match between Valencia and Getafe at Estadio Mestalla on January 29, 2019 in Valencia, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)
David Ramos/Getty Images

PRIMERA

BARCELONA JE ODAVNO PRVAK, VALENCIA IZBORILA PLASMAN U LIGU PRVAKA Hit momčad sezone na kraju ipak ide u Europsku ligu

• 18.05.2019. u 19:37

• Nogometaši Valencije izborili su plasman u Ligu prvaka nakon što su u susretu posljednjeg kola na gostovanju pobijedili Real Valladolid sa 2-0, dok će Getafe i Sevilla igrati u Europskoj ligi.

Barcelona je odavno osigurala naslov prvaka, a madridski klubovi Atletico i Real plasman u Ligu prvaka. Za posljednju kartu za 'Champions league' borili su se Valencija, Getafe i Seviila, a na koncu su slavili 'šišmiši'.

Valencija je jedina sama o sebi odlučivala. Bilo kakva pobjeda u Valladolidu donosila joj je četvrtu poziciju. Na koncu je momčad trenera Marcelona pobijedila sa 2-0 golovima Carlosa Solera (36) i Rodriga (52).

Getafe je odigrao 2-2 protiv Villarreala, dok je Sevilla kod kuće pobijedila Athletic Bilbao sa 2-0 no to im nije bilo dovoljno. Marko Rog je za Sevillu igrao prvo poluvrijeme.

Getafe i Sevilla su okončali sezonu sa po 59 bodova, no Getafe je bolji u međusobnom skoru, pa je osvojio peto mjesto.

U ranije odigranom susretu Levante i Atletico Madrid su odigrali 2-2, a Nikola Kalinić nije nastupio za goste.

Real Madrid i Barcelona će zaključiti sezonu u nedjelju.