SEVILLE, SPAIN - FEBRUARY 09: Sergio Busquets of FC Barcelona celebrates with his teammates Lionel Messi of FC Barcelona after scoring his team's second goalduring the Liga match between Real Betis Balompie and FC Barcelona at Estadio Benito Villamarin on February 09, 2020 in Seville, Spain. (Photo by Aitor Alcalde/Getty Images)
Aitor Alcalde/Getty Images

23. KOLO LA LIGE

BARCELONA PREOKRETOM DO VAŽNE POBJEDE NA GOSTOVANJU U SEVILLI Messi s hat-trickom asistencija vodio Katalonce

• Hina

• 09.02.2020. u 22:58

• Nakon šoka protiv Athletic Bilbaa Barceloni je bila neophodna pobjeda na gostovanju u Sevilli kod Betisa u 23. kolu španjolskog prvenstva.

I na kraju su do nje stigli s 3:2 nakon što su se dva puta vraćali iz rezultatskog minusa.

Sergio Canales doveo je iz jedanaesterca Betis u vodstvo već u 6. minuti, a uzvratio je tri minuta kasnije Frenkie De Jong. U 26. minuti Nabil Fekir vraća Betis u vodstvo, ali Sergio Busquets u sudačkoj nadoknadi vraća opet stvari u egal.

Pokazalo se konačnih 3:2 za Barcelonu postavio je Clement Lenglet glavom u 72. minuti udarcem s nekih sedam metara. Messi je u toj situaciji ubacio iz slobodnog udarca.

U 77. minuti isključen je igrač Betisa Fekir, a dvije minute kasnije i Lenglet.

Ovom pobjedom Barcelona se vratila na tri boda zaostatka za vodećim Realom, a Ivan Rakitić ušao je u igru u 89. minuti umjesto Antoinea Griezmanna.