Soccer Football - Champions League - Round of 16 Second Leg - FC Barcelona v Olympique Lyonnais - Camp Nou, Barcelona, Spain - March 13, 2019 Barcelona's Lionel Messi celebrates scoring their first goal with Jordi Alba REUTERS/Susana Vera
REUTERS

TEŠKO ZARAĐENA TRI BODA

BRANIČI BARCELONI DONIJELI TRI BODA PROTIV ŽILAVOG SOCIEDADA Rakitić odradio cijelu utakmicu u pobjedi koja je Barcu dovela na korak do naslova

• Sportske Novosti

• 20.04.2019. u 23:02

• U posljednjoj današnjoj utakmici 33. kola Primere Barcelona je uz dosta muke na Camp Nou pobijedila Real Sociedad 2-1.

Na samom kraju prvog poluvremena, u 45. minuti, Barcelona je povela preko Lengleta koji je glavom u mrežu spakirao loptu Dembelea iz ubačaja iz kuta.

Sociedad je na 1:1 poravnao u 61. minuti. Fenomenalno dubinsko proigravanje Merina spretnim udarcem u pogodak je pretvorio Juanmi.

Samo dvije minute kasnije Barcelona se ponovno našla u vodstvu i ponovno je strijelac bio branič. Alba je nakon proigravanja Messija s lijevog krila ušao u sredinu i preciznim udarcem desnom nogom postigao pobjednički pogodak.

Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu.

Ovom pobjedom Barcelona je ponovno pobjegla drugoplasiranom Atleticu na devet bodova. Do kraja prvenstva u igri je još petnaest bodova, odnosno pet kola.