Piše: Damir DobrinićObjavljeno: 30. rujan 2018. 01:29

REAL MADRID (4-3-3): Courtois - Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Nacho - Modrić (od 82. Vazquez), Casemiro, Kroos - Bale (od 46. Ceballos), Benzema (od 88. Vinicius), Asensio. TRENER: Julen Lopetegui.

ATLETICO MADRID (4-4-2): Oblak - Juanfran, Gimenez, Godin, Filipe Luis - Lemar (od 60. Correa), Niguez, Rodri Hernandez (od 85. Kalinić), Koke - Diego Costa (od 69. Partey), Griezmann. TRENER: Diego Simeone.

MADRID Stadion Santiago Bernabeu. Gledatelja 78.642. Sudac: Juan Martinez.

Zagužvalo se na vrhu La Lige nakon subotnjih utakmica sedmog kola. Na vrhu je i dalje Barcelona koja je uzela samo bod protiv Athletic Bilbaa, drugi je Real Madrid koji je u madridskom derbiju remizirao s četvrtoplasiranim Atleticom (0:0), dok je treća Sevilla, koja je s uvjerljivih 3:1 kod Eibara upisala treću uzastopnu ligašku pobjedu.

El Madrileno, 163. po redu, bio je u prvom planu, ali pamte se i puno spektakularniji sudari Reala i Atletica. Pogodaka na stadionu Santiago Bernabeu nije bilo, tako da se nastavila vrlo neobična serija. Real, naime, protiv Atletica u prvenstvu Španjolske na svojem stadionu nije slavio od 2012. godine i, sada je jasno, taj će niz potrajati barem sedam godina.

Nije bilo mnogo prilika u glavnom gradu, ali bilo je nekoliko vrlo ozbiljnijih situacija. Izašao je sam na vratara Diego Costa, uspješniji je bio Thibaut Courtois, s druge strane slična situacija, ali je i Jan Oblak ukrotio pokušaj Marca Asensija. Završilo je bez pobjednika, realno s obzirom na prikazano. Luka Modrić bio je dobar, igrao je do 82. minute kad ga je zamijenio Lucas Vazquez, dok je Nikola Kalinić kod gostiju ušao u igru tri minute kasnije umjesto Rodrija Hernandeza.

REZULTATI 7. KOLA PRIMERE

Petak:

Rayo Vallecano - Espanyol 2-2 (De Tomas 6, Kakuta 47-11m / Iglesias 19, Granero 45+1)