REUTERS/Albert Gea
PLANET HRVATSKA

Piše: HinaObjavljeno: 21. siječanj 2019. 00:07

U susretu 20. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je pobijedila Leganes s 3:1.

Barca je slomila goste tek nakon što su u igru u 64. minutu ušli Lionel Messi i Ivan Rakitić. Do tada je Leganes imao bod u rukama.

Barca je povela u 32. minuti golom Ousmanea Dembelea, no u 57. minuti je izjednačio Martin Braithwaite. Na 2:1 povisio je Luis Suarez koji je u 71. minuti pospremio jedan odbijanac u gol. Sjajno je pucao Messi, Pichu Cuellar je obranio, a urugvajski napadač odbijenu loptu pospremio u mrežu. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Messi postigavši u trećoj minuti nadoknade gol za 3:1.

Barcelona nakon ove pobjede ponovo ima pet bodova više od Atletico Madrida, dok Real Madrid na trećem mjestu ima deset bodova zaostatka.

REZULTATI, Primera 20. kolo

Barcelona - Leganes 3-1 (Dembele 32, Suarez 71, Messi 90+3 / Braithwaite 57)

Real Betis - Girona 3-2 (Tello 12, Moron 54, Canales 90+4-11m / García 36, Doumbia 44)

Villarreal - Athletic Bilbao 1-1 (Ekambi 71 / Costa 18-a)

Levante - Valladolid 2-0 (Coke 42, Roger Martí 90+5)

Rayo Vallecano - Real Sociedad 2-2 (Comesana 22, Embarba 28 / Moreno 39, Jose 82)

U subotu:

Real Madrid - Sevilla 2-0 (Casemiro 78, MODRIĆ 90+2)

Huesca - Atletico Madrid 0-3 (Hernandez 31, Arias 51, Koke 71)

Celta Vigo - Valencia 1-2 (Araujo 40 / Torres 71, Rodrigo 84)

U petak:

Getafe - Deportivo Alaves 4-0 (Mata 33-11m, 88, Molina 46, 55)

U ponedjeljak:

Eibar - Espanyol

Napoli - Lazio 2-1, Rog i Badelj na klupi

U derbiju 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je pobijedio Lazio sa 2-1 učvrstivši se na drugoj poziciji Serie A.

Domaćin je poveo u 34. minuti golom Josea Callejona, a samo tri minute kasnije Arkadiusz Milik je fantastičnim golom iz slobodnog udarca sa 25 metara zabio za 2-0. Zanimljivo, Milik je prije toga dva puta pogodio vratnicu, u 12. i 21. minuti. Igrači Napolija su u dosadašnjem dijelu prvenstva čak 14 puta pogađali okvir suparničkog gola, uvjerljivo najviše od svih klubova.

Lazio je smanjio u 65. minuti golom Cire Immobilea, no samo pet minuta kasnije gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Francesco Acerbi.

Marko Rog nije nastupio za Napoli, baš kao niti Milan Badelj za Lazio.

Fiorentina i Sampdorija su odigrali sjajnu utakmicu sa šest golova, a na koncu je bilo 3-3. Fiorentina vodila 1-0 i 2-1, Sampa je potom okrenula rezultat u svoju korist (3-2), no domaćin je u trećoj minuti nadoknade uspio izjednačiti i to s igračem manje.

Fiorentina je povela u 34. minuti golom Luisa Muriela koji je u Firenzu stigao početkom siječnja na posudbu iz Seville. No samo pet minuta kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Edimilson Fernandes. Gosti su izjednačili u posljednjim trenucima prvog dijela sjajnim golom Gastona Ramireza iz slobodnog udarca.

Muriel, koji je od 2015. do 2017. igrao u Sampdoriji, doveo je Fiorentinu u 70. minuti u novo vodstvo. Sampa je uzvratila s dva gola Fabia Quagliarelle (81-11m, 85), ali je u trećoj minuti nadoknade German Pezzella zabio za 3-3.

Marko Pjaca nije nastupio za Fiorentinu.

Cagliari je u sudačkoj nadoknadi izvukao remi 2-2 protiv Empolija, a pogodak je zabio Diego Farias (90+1). Darijo Srna je za Cagliari odigrao cijeli susret, dok je Filip Bradarić ušao u igru u 78. minuti.

U derbiju začelja SPAL i Bologna su odigrali 1-1. Poveli su gosti u 24. minuti golom Rodriga Palacia, a izjednačio je Jasmin Kurtič u 63. minuti. Lorenco Šimić nije nastupio za SPAL.

U prvom nedjeljnom susretu nogometaši Atalante s uvjerljivih su 5-0 slavili na gostovanju kod Frosinonea, a četiri pogotka postigao je kolumbijski napadač Duvan Zapata.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić bio je u početnoj postavi momčadi iz Bergama i asistirao je za prva dva pogotka Atalante. U 11. minuti je na njegov ubačaj gol glavom postigao Mancini, a u 44. minuti na isti je način Zapata postigao prvi od svoja četiri pogotka. U drugom poluvremenu Kolumbijac je zatresao mrežu još triput: prvo u 47. minuti, potom u 64. te na kraju u 73. minuti za konačnih 5-0.

Pašalić je igrao do 60. minute.

Kolo će u ponedjeljak zatvoriti Genoa - Milan, te Juventus - Chievo.

Na ljestvici vodi Juvetus sa 53 boda, Napoli je drugi sa 47 boda, dok Inter na trećem mjestu ima 40 bodova. Roma je četvrta (33), a Lazio je ostao peti (32).

20. travanj 2024 01:28