REUTERS/Juan Medina
MARKO ROG NA KLUPI U PORAZU SEVILLE

Piše: HinaObjavljeno: 01. travanj 2019. 00:44

U posljednjoj utakmici 29. kola španjolskog nogometnog prvenstva madridski Real teškom je mukom na svom Santiago Bernabeu svladao posljednju Huescu s 3:2 (1:1).

Gosti su iznenađujuće poveli preko Hernandeza (3') na startu utakmice, no do poluvremena je poravnao Isco (25') da bi u nastavku Real do prednosti stigao golom Ceballosa (62'). Novo izjednačenje i mogućnost senzacije donio je Etxeita (74'), ali Benzema (89') je u samoj završnici spasio svoju momčad blamaže.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić nije konkurirao za nastup u momčadi "kraljevskog kluba".

Treći Real sada ima 57 bodova, dva manje od drugog Atletica, a 12 manje od vodeće Barcelone.

Huesca je ostala posljednja sa 22 boda, dva manje od pretposljednjeg Raya Vallecana, a sedam manje od 17. Villarreala, koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak u La Ligi.

Marko Rog je s klupe za pričuve odgledao 0:1 (0:1) domaći poraz Seville od Valencije. Jedini gol za "šišmiše" postigao je Parejo (45'+1', 11m).

Oba sastava sada imaju po 43 boda i nalaze se na šestoj, odnosno sedmoj poziciji.

Duje Čop je ostao na klupi Valladolida u 1:1 (1:0) domaćem remiju protiv Real Sociedada. Domaće je u vodstvo doveo Keko (9'), a poravnao je Oiarzabal (79').

Valladolid je 16. sa 30 bodova, dok je Real Sociedad 10. sa 37.

REZULTATI 29. KOLA, Primera

Petak:

Girona - Athletic 1-2 (Stuani 37 / Williams 53, Raul Garcia 59)

Subota:

Getafe - Leganes 0-2 (Santos 49, Juanfran 83)

Barcelona - Espanyol 2-0 (Messi 71, 89)

Celta - Villarreal 3-2 (Aspas 50, 86-11m, Max. Gomez 71 / Toko Ekambi 11, Pedraza 15)

Alaves - Atletico 0-4 (Niguez 5, Diego Costa 11, Morata 59, Partey 84)

Nedjelja:

Levante - Eibar 2-2 (Morales 5, Rochina 26 / Escalante 19, Enrich 78)

Rayo Vallecano - Betis 1-1 (De Tomas 34 / Tello 81)

Sevilla - Valencia 0-1 (Parejo 45+1-11m)

Valladolid - Real S. 1-1 (Keko 9 / Oiarzabal 79)

Real M. - Huesca 3-2 (Isco 25, Ceballos 62, Benzema 89 / Hernandez 3, Etxeita 74)

20. travanj 2024 09:08