Denis Doyle/Getty Images
37. KOLO PRIMERE

Piše: HinaObjavljeno: 12. svibanj 2019. 23:21

Novi poraz Real Madrida dogodio se na gostovanju kod Real Sociedada. Na stadionu Anoeta u San Sebastianu domaća je momčad slavila s 3:1.

Madriđani su imali inicijativu samo do 6. minute kada je pogodak postigao Brahim Diaz. Nakon toga Zidaneove su trupe potonule, a Real Sociedad je preuzeo glavnu riječ.

U 21. minuti zabija Oyarzabal, međutim nakon pregledavanja VAR snimke gol je poništen. Pet minuta kasnije Merino postiže izjednačujući pogodak, a u 39. minuti dogodio se veliki kiks braniča Kraljevskog kluba Jesusa Valleja. Rukom je spriječio da lopta uđe u gol i zaslužio izravni crveni karton.

William Jose na sebe je preuzeo odgovornost izvođenja najstrože kazne, međutim Thibaut Courtois sjajno brani udarac s bijele točke.

U drugome poluvremenu domaći su zaigrali još odlučnije, u 57. minuti strijelac je Zaldua, a pobjedu je u 68. minuti potvrdio Januzaj.

Zidane je u nastavku uveo i Luku Modrića umjesto Isca, ali ni hrvatski kapetan nije uspio spriječiti novi poraz Reala.

Kraljevski klub nalazi se na trećemu mjestu sa 68 bodova, a u posljednjem kolu igrat će protiv Betisa u Madridu.

Girona pred ispadanjem, Valencia dostigla Getafe

Nakon odigranih utakmica pretposljednjeg, 37. kola španjolskog nogometnog prvenstva praktički je odlučeno kako će uz Huescu i Rayo Vallecano, koji su ispali još prije tjedan dana, sljedeće sezone u drugoj ligi pridružiti Girona, dok je Valencia dostigla Getafe na četvrtoj poziciji, posljednjoj koja vodi u Ligu prvaka.

U odlučujućoj utakmici u borbi za ostanak Girona je izgubila na svom terenu od izravnog konkurenta Levantea sa 1-2 (0-0). Domaći su poveli preko Stuanija (60'), ali su Morales (62') i Bardhi (86') donijeli preokret. Levante se tako spasio pobjegavši na 43 boda, dok je Girona ostala u zoni ispadanja, 18. sa 37 bodova.

Kako je Valladolid, za koji je Duje Čop odigrao sudačku nadoknadu, kao gost svladao Rayo Vallecano sa 2-1 (1-0), Giorna je stigla u gotovo bezizlaznu situaciju. Valladolid je poveo preko Unala (6'-11m), izjednačio je Medran (73'), a slavlje gostima osigurao je Guardiola (80').

Valladolid je tako stigao do 41 boda, nedostižna četiri više od Girone.

Jedini sastav kojega Girona može dostići još je Celta koja je izgubila sa 1-3 (0-3) na gostovanju kod Athletica u Bilbau. Strijelci za domaće bili su Raul Garcia (16'-11m, 17') i Williams (40'), a poraz gostiju ublažio je Aspas (89'-11m). Celta je tako ostala na 40 bodova, tri više od Girone, ali kako u posljednjem kolu igra na svom terenu protiv otpisanog Rayo Vallecana teško će propustiti priliku osvojiti barem bod kojim bi ostala u ligi.

U borbi za četvrto mjesto Valencia je 3-1 (2-1) domaćom pobjedom protiv Alavesa iskoristila 2-0 (1-0) poraz Getafea na gostovanju kod prvaka Barcelone. Alaves je poveo preko Xima Navarra (12'), ali su Soler (29'), Santi Mina (34') i Gameiro (68') donijeli potrebne bodove Valenciji koja sada ima 58 bodova, kao i Getafe.

U Barceloni su golove za domaće postigli su Vidal (39') i Djene (89'-ag). Ivan Rakitić igrao je do 62. minute za Barcelonu koja sada ima 86 bodova, 11 više od drugog Atletica iz Madrida koji je odigrao 1-1 (1-0) sa Sevillom na svom terenu. Domaći su poveli preko Kokea (30'), a izjednačio je Sarabia (70'). Marko Rog odigrao je drugo poluvrijeme za Sevillu koja uoči posljednjih 90 minuta drži šesto mjesto sa 56 bodova, dva manje od Valencije i Getafea.