ALBERT GEA REUTERS
ČUDO U BARCELONI

MESSI SRUŠIO RONALDA, BIVŠI HNL-OVAC PROTIV BARCELONE ODIGRAO UTAKMICU KARIJERE, ALI JEDAN ČOVJEK JE SVE ŠOKIRAO 'Ovo je najbolji gol moje karijere!'

ŠPANJOLSKA Spektakularna utakmica u Barceloni, Rakitić asistirao Argentincu koji je srušio novi rekord, a jedan od najljepših golova godine i uopće, zabio je Luis Suarez
Piše: Dražen AntolićObjavljeno: 08. prosinac 2019. 10:31

Barcelona je svladala Mallorcu 5:2, Lionel Messi zabio je tri gola, a jedna od priča večeri bio je Ante Budimir, nekadašnji igrač Gorice, Intera i Lokomotive, koji je zabio oba gola za Mallorcu. Ukupno je na pet ove sezone u najvišem rangu španjolskog nogometa. Odigrao je izvrsno, namučio stopere Barce, ni Ter Stegen ga nije mogao zaustaviti...

Bio je to primjer utakmice, pogotovo u prvom poluvremenu, kad je Barcelona razigrana protiv inferiornog protivnika. Fantazija od igre, raskoš poteza, revija sjajnih golova na čelu s čudesnim Luisa Suareza za 4:1. Petom s otprilike sam metara, snažno, gol kakav je rijetko viđa. I kao finale vrhunski odigrane akcije.

"Ovo je bio najbolji gol cijele moje karijere! Znao sam da stojim dosta iskosa i jedina opcija koju sam imao je da probam taj udarac petom. Znam sam da ju trebam udariti tako da odskoči jer inače bi teško to prošlo pored vratara. Trener Valverde mi ponekad kaže da promašujem najlakše prilike, a zabijam najteže", rekao je Suarez.

REUTERS/Albert Gea

Soccer Football - La Liga Santander - FC Barcelona v RCD Mallorca - Camp Nou, Barcelona, Spain - December 7, 2019   Barcelona's Luis Suarez scores their fourth goal        REUTERS/Albert Gea

Valverde je priznao da je i njega zatekao Suarezov potez iz neke druge dimenzije.

"Jednostavno, ostao sam iznenađen. Mislio sam da je to pokušaj dodavanja suigraču. Iznenadilo me, jer bio je to fantastičan gol. Nakon utakmice sam mu rekao da je i imao i par lakših rješenja od ovoga", u šaljivom je tonu golčinu prokomentirao trener Barcelone.

Prvi pogodak za Katalonce zabio je Griezmann iz kontre, loptu mu je poslao golman Ter Stegen, prebacio je vratara. Nastavio je Messi savršenim šutom ljevicom s više od 20 metara u rašlje. Ante Budimir tada je prvi put odgovorio, ogradio se prema Lengletu, pa je njegov šut očešao stopera Barce i dobio neobranjivu parabolu. Na Rakitićev pas Messi je pogodio za 3:1…

U drugom dijelu Barca je smanjila gas, a Mallorca igrala otvoreno, Budimir je u 64. minuti skočio i glavom zabio na centaršut Frana Gomeza. U 85. trener Vicente Moreno izvukao ga je s terena. Messi je finiširao susret za 5:2. I postavio novi rekord u Primeri: Messi sada ima 35 hat-trickova, Ronaldo 34.

Ivan Rakitić ponovno je bio u startnoj postavi, igrao do 72. minute kad je ušao Alena. Jednako dobro igrao je u prvom i drugom poluvremenu, po statistici je bio jedan od boljih. Imao je 96,8 posto točnih dodavanja, od toga dva ključna, a jedno je završilo pogotkom.

19. travanj 2024 23:56