BARCELONA, SPAIN - DECEMBER 07: Ante Budimir of RCD Mallorca (C) celebrates after scoring his team's second goal during the Liga match between FC Barcelona and RCD Mallorca at Camp Nou on December 07, 2019 in Barcelona, Spain. (Photo by Alex Caparros/Getty Images)
Alex Caparros/Getty Images

VIŠE NIJE IZNENAĐENJE

SJAJNI HRVATSKI NAPADAČ PONOVNO JEDAN OD JUNAKA VEČERI U ŠPANJOLSKOJ Rasparao mrežu iz okreta, pa asistirao Realovu supertalentu za spas svoje momčadi

• Toni Roić

• 21.02.2020. u 23:05

• Hrvatski napadač Ante Budimir nastavlja s blistavim partijama u dresu španjolske Mallorce, koju je ju petak golom i asistencijom spasio poraza na gostovanju kod Betisa. Završilo je 3:3, a Mallorci je ovo tek drugi bod na gostovanjima ove sezone, ali i dovoljan da se s ukupno 22 izdigne iznad zone ispadanja, odnosno na 17. mjesto.

Otočani su u prvom poluvremenu dvaput vodili, ali je Betis izjednačavao iz kaznenih udaraca. Drugi pogodak gostiju djelo je Budimira u 27. minuti poslije vrlo lijepe akcije, koju je hrvatski centarfor okrunio snažnim i preciznim udarcem iz okreta sa šest-sedam metara.

Početkom drugog poluvremena domaćin iz Seville je poveo 3:2, ali u 70. minuti opet je na sceni 28-godišnji hrvatski napadač podrijetlom iz Ozimica kod Žepča, ali odrastao u Velikoj Gorici. On je osvojio loptu na tridesetak metara od vrata Betisa, pa uposlio Japanca Kuba, Realovog talenta na posudbi u Mallorci, koji je potom povukao do ruba kaznenog prostora i pucao, a uz lošu reakciju vratara Betisa lopta se našla u mreži za konačnih 3:3.

JAIME REINA / AFP
    JAIME REINA AFP

Budimiru je ovo deveti pogodak u Primeri i najefikasniji je hrvatski igrač u ligama Petice ove sezone, a zanimljiva je situacija bila u prošlom kolu protiv Alavesa, kada je trebao poentirati, ali je igrač gostiju rukom zaustavio loptu na gol liniji. Trener Mallorce nije dao Budimiru izvođenje kaznenog udarca, a onda je Salva promašio.

Ostaje pričekati hoće li i ovih devet pogodaka biti dovoljni da izbornik Zlatko Dalić uruči Budimiru toliko željeni poziv za hrvatsku reprezentaciju za njezine dvije test utakmice u Katru krajem ožujka. Čvrst je dojam mnogih da je Budimir taj poziv u potpunosti zaslužio...