REUTERS/Albert Gea
'OVAKAV SE TALENT NE VIĐA ČESTO'

TRENER REALA SIPAO KOMPLIMENTE SVOJIM NOGOMETAŠIMA 'Jednog čovjeka moram istaknuti!'; Svlačionica razočarana rezultatom: 'Bili smo bolji...'

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 07. veljača 2019. 00:54

Nakon prvoga El Clasica u 2019. godini igrači Real Madrida imaju više razloga za zadovoljstvo. Na stadionu Barcelone Camp Nou igrala se prva polufinalna utakmica Kupa kralja, a konačan rezultat 1:1 više odgovara Madriđanima zbog gola u gostima.

Jedan od junaka najvećeg nogometnog derbija bio je vratar Kraljevskoga kluba Keylor Navas:

Soccer Football - Copa del Rey - Semi Final First Leg - FC Barcelona v Real Madrid - Camp Nou, Barcelona, Spain - February 6, 2019  Real Madrid's Keylor Navas in action      REUTERS/Albert Gea
EUTERS/Albert Gea

"Postigli smo pogodak koji će nam zasigurno mnogo značiti u uzvratnoj utakmici na domaćem terenu. Ovo su dvije iznimno moćne momčadi, a mi ćemo dati sve od sebe da iskoristimo prednost koju smo ostvarili.", izjavio je Navas.

Trener Santiago Solari bio je iznimno zadovoljan konačnim rezultatom:

Soccer Football - Copa del Rey - Semi Final First Leg - FC Barcelona v Real Madrid - Camp Nou, Barcelona, Spain - February 6, 2019  Real Madrid coach Santiago Solari before the match    REUTERS/Albert Gea

"Bila je ovo prekrasna utakmica iako smo mogli i bolje, ispromašivali smo se u prvome dijelu. Smatram da je sve otvoreno i mislim da će idući susret donijeti još više uzbuđenja. Imali smo šansu stvoriti veću prednost u prvome poluvremenu, a i u završnici susreta. Bila je ovo zaista vrlo sadržajna utakmica. Mislim da su gledatelji uistinu mogli uživati. Pokazali smo da smo momčad koja radi vrlo ozbiljno. Moram istaknuti Marcela, našeg dokapetana, koji je 100 % realovac, uvijek stavlja klub ispred svega. On je primjer koji bi i ostali trebali slijediti da daju sve od sebe na terenu. Što se Viniciusa tiče, uopće nisam iznenađen jer sam ga iznimno dobro upoznao. Ne iznenađuje me njegova vrhunska izvedba. Ovaj 18-godišnjak je velika nogometna nada i takav se talent ne viđa često. Da zaključim, mi uvijek želimo pobijediti - ovoga puta nije došlo do pobjede, ali odlazimo zadovoljni i s velikim očekivanjima u idućem okršaju.", poručio je strateg Kraljevskoga kluba.

Strijelac vodećeg pogotka za Real u 6. minuti Lucas Vazquez iskazao je ipak i dozu razočaranja:

Soccer Football - Copa del Rey - Semi Final First Leg - FC Barcelona v Real Madrid - Camp Nou, Barcelona, Spain - February 6, 2019  Real Madrid's Lucas Vazquez celebrates scoring their first goal with Sergio Ramos     REUTERS/Sergio Perez
REUTERS/Sergio Perez

"Ostaje gorko-sladak okus nakon susreta. Promašili smo puno prigoda. Možemo biti zadovoljni svojom igrom, no ne i konačnim rezultatom. Igrali smo bolje i stvorili više šansi. Mislim da remi nije pravedan rezultat. Očekivali smo da će Messi početi od prve minute. On je igrač koji uvijek donosi prevagu. Znali smo kako reagirati kada je ušao u drugome poluvremenu, imali smo kontrolu nad situacijom i stvorili smo brojne prilike u samoj završnici dvoboja. Šteta što nismo pobijedili.", zaključio je španjolski veznjak.

17. travanj 2024 09:39