REUTERS/Sergio Perez
NEIZVJESNOST NA VRHUNCU

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 01. ožujak 2017. 22:58

Završena je utakmica 25. kola španjolskog nogometnog prvenstva između Real Madrida i Las Palmasa na Santiago Bernabeuu. Bila je to luda utakmica puna golova koja je završila podjelom bodova 3:3.

Mateo Kovačić sjajno je asistirao za gol Isca iz osme minute kojim je Real poveo 1:0.

Sjajno je hrvatski veznjak uočio utrčavanje Isca u prostor i pravovremenim proigravanjem koje je rasparalo suparničku obranu izbacio je suigrača u priliku koju ovaj nije propustio.

Real je zabio u čak 45 utakmica zaredom, što je novi rekord Primere. Prijašnji je držala Barcelona s 44 u nizu.

spain55

Samo dvije minute kasnije uslijedio je šok za Real i gol Tana za 1:1.

U 47. minuti kod Reala je isključen Gareth Bale koji je u jednom trenutku izgubio živce i zaslužio dva žuta kartona u razmaku od svega nekoliko sekundi.

U 55. minuti novi šok za Real. Sudac David Fernandez dosudio je jedanaesterac za Las Palmas nakon igranja rukom Sergija Ramosa u kaznenom prostoru. Realizator najstrože kazne bio je Jonathan Viera iako je Keylor Navas pogodio stranu.

U 59. minuti Boateng nakon izletavanja Navasa u prazno postavlja 1:3.

U 86. minuti Real smanjuje na 3:2 preko Cristiana Ronalda iz jedanaesterca koji je svoj 17. ovosezonski gol zabio nakon igranja rukom suparničkog igrača u kaznenom prostoru, a samo tri minute kasnije Portugalac novim golom izjednačava na 3:3.

Kovačić je igrao do 71. minute kada ga je zamijenio Karim Benzema dok Luka Modrić nije ulazio u igru. Kod Las Palmasa je Alen Halilović ušao u igru u 75. minuti.

Barcelona je sada vodeća na ljestvici s bodom više od Reala koji ima utakmicu manje.

--------------------------------------------------------------------

25. KOLO PRIMERE, REZULTATI:

Celta Vigo - Espanyol 2-2 (Aspas 21, Wass 30 / Gerard 28, Pablo Piatti 32)

Granada - Alaves 2-1 ( Wakaso 38, Cuenca 53 / Camarasa 57)

Real Madrid - Las Palmas 3-3 (Isco 8, Ronaldo 86-11m,89 / Tana 10, Viera 56-11m, Boateng 59)

Barcelona - Sporting Gijon 6-1 (Messi 9, Rodriguez 11-ag, Suarez 27, Alcacer 49, 65, RAKITIĆ 87 / Castro 21)

Osasuna - Villarreal 1-4 (Torres 64-11m / Soriano 2, Soldado 27-11, Borre 74, 78)