REUTERS/Albert Gea
GENIJALNO!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 02. rujan 2018. 22:10

Barcelona je večeras u trećem kolu španjolske Primere na domaćem terenu deklasirala Huescu, a jedan od najistaknutijih pojedinaca katalonskog diva bio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Barca je slavila s visokih 8:2, a Raketa je nakon asistencije Messiju za 1:1 u 16. minuti, svom učinku pridodao i fenomenalan gol iz 52. kojim je prednost domaćina povisio na 5:2.

ASISTENCIJA RAKITIĆA

Strateg Barcelone Ernesto Valverde odlučio je u 71. minuti Rakitića izvući iz igre te na travnjak poslati Čileanca Artura Vidala. Ne treba posebno naglašavati da je Hrvat ispraćen uz veliki pljesak s tribina.

Screenshot

GOL RAKITIĆA POGLEDAJTE OVJDE

Teško poraženi gosti zapravo su vrlo dobro otvorili utakmicu te već nakon tri minute vodili pogotkom Cucha. Uslijedio je onda spomenuti gol Messija (16') na asistenciju Rakitića. Zatim je Pulido (24') zatresao vlastitu mrežu za vodstvo domaćina, a prednost je povećao Suarez u 39'.

Nadu Huesci je u 42. minuti pogotkom za 3:2 vratio Gallar. S tim se rezultatom i otišlo na poluvrijeme, a onda je u nastavku uslijedio šou Katalonaca.

Gađali su redom Dembele (48'), Rakitić (52'), ponovno Messi (61'), Alba (81'), a konačnih 8:2 je svojim drugim pogotkom iz penala postavio Luis Suarez u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Barcelona je ovim trijumfom zauzela vodeću poziciju u španjolskom prvenstvu, a ispred najljućih rivala iz Madrida nalaze se zahvaljujući boljoj gol razlici koja sada iznosi 12:2.

SVE GOLOVE POGLEDAJTE OVDJE

Španjolska - 3. kolo

Barcelona - Huesca 8-2

(Messi 16, 61, Pulido 24-ag, L. Suarez 39, 90+3-11m, Dembele 48, Rakitić 52, Alba 81 / Cucho 3, Gallar 42)

Levante - Valencia 2-2

(Roger 13, 33 / Čerišev 16, Parejo 52-11m)

Alaves - Espanyol 2-1

(Baston 57, Sobrino 59 / Baptistao 42-11m)

16. travanj 2024 18:10