REUTERS/Albert Gea
POTEZI ZA PAMĆENJE

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 04. ožujak 2017. 22:53

Odigrana je posljednja subotnja utakmica 26. kola Primere između Barcelone i Celte.

Barcelona je slavila sa super uvjerljivih 5:0 golovima Lionela Messija (24. 64.), Neymara (40.), Ivana Rakitića (57.) i Umtitija (61.). Prva dva gola su mala 'remek-djela' u režiji nogometnih velemajstora.

U 24. minuti Messi je malo dalje od centra odlučio uzeti stvari u svoje ruke. Promiješao je suparničku obranu, prošao kraj trojice i zabio lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Neymarov gol isto je bio užitak za vidjeti. Rakitić i Messi odigrali su lijepu akciju, Argentinac je uposlio Neymara koji odmjerenim lobom vara suparničkog vratara.

U 57. minuti Rakitić zabija svoj drugi gol u zadnja dva kola i peti ovosezonski u prvenstvu. Pucao je ljevicom malo iskosa s ruba peterca i poslao loptu kroz noge suparničkom vrataru, a usporena snimka pokazala je da je hrvatski igrač bio u zaleđu. Sudac nije primjetio i gol je priznat.