Claudio Villa/Getty Images
UKLETA 'BILA' TOČKA

POVIJEST SE U JEDNOM PONOVILA: OPET SMO PROMAŠILI PENAL NA POLJUDU! Protiv Mađara nije zabio Perišić, sjećate li se tko je bio tragičar prije njega?

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 11. listopad 2019. 20:48

Vatreni su prije ove velebne pobjede nad Mađarima (3:0) posljednji put igrali na Poljudu 12. lipnja 2015. Tadašnji izbornik Niko Kovač na travnjak je poslao ovu jedanaestoricu:

Subašić - Srna, Vida, Schildenfeld, Pranjić - Rakitić, Brozović - Perišić, Kovačić, Olić - Mandžukić.

Suigrače su s tribina bodrili i ozlijeđeni Luka Modrić te kartonirani Vedran Ćorluka. Utakmica je završila rezultatom 1:1, Hrvatska je povela u 11. minuti kada je mrežu zatresao Mario Mandžukić, a u 36. minuti izjednačio je Antonio Candreva.

Međutim, Vatreni su mogli povesti već u sedmoj minuti. Astori je bio prespor, Srna je pao i dosuđen je jedanaesterac za Hrvatsku. Legendarni Gianluigi Buffon je, baš kao što je Gulacsi 'skinuo' udarac s bijele točke Ivanu Perišiću, 'pročitao' našeg izvođača i sačuvao mrežu.

Mi vas pitamo - sjećate li se tko je bio taj nogometaš koji nije iskoristio udarac s bijele točke?

Za utjehu, hrvatske nogometaše može tješiti činjenica da tim remijem niti u osmom međusobnom dvoboju od osamostaljenja Vatreni nisu izgubili od Italije.