Clive Rose / Getty Images
ZABILI ZA POBJEDU U 96. MINUTI

Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 07. listopad 2016. 00:44

ISLAND - FINSKA 3:2 (1:2)

REYKJAVIK - Stadion Laugardalsvöllur. Gledatelja 12.000: Sudac: Svein Moen. Pomoćnici: Haglund i Andås. Četvrti sudac: Hafsås (svi Norveška).

ISLAND (4-4-2): Kristinsson, Sævarsson, Árnason, R.Sigurdsson, Skúlason - Bjarnason, Gunnarsson,G.Sigurdsson, Gudmunds­son - Sigurdarson (od 75. Kjartansson). Finnbogason. IZBORNIK: Heimir Hallgrímsson.

FINSKA (3-1-4-2): Hradecki - Vaisanen, Arajuuri, Moisander - Halsti - Arkivouo, Ring (od 83. Schuller), Hetemaj, Lod - Hämäläinen (od 56. Markkanen, od 86. Raitala), Pukki. IZBORNIK: Hans Backe.

Island je čudesnim preokretom došao do pobjede protiv Finske. Gosti su poveli pogotkom Pukkija u 21. minuti, no Island se vratio u 37. minuti kad je strijelac bio Arnason, a novo vodstvo gostiju potpisao je Lod u 39. minuti. G. Sigurdsson je u 50. minuti iz jedanaesterca pogodio gredu, a u 57. iz daljine i vratnicu.

Islanđani su ipak izjednačili u 90. minuti golom Finbogasona, a u šestoj minuti nadoknade za 3:2 je zabio Ragnar Sigurdsson.

Uzbudljivo je bilo i u Konyji, gdje je Turska ugostila Ukrajinu. Gosti su bolje otvorili utakmicu i poveli golom Jarmolenka iz jedanaesterca u 24. minuti, a na 0:2 povisio je Kravets tri minute kasnije.

Nadu je Turskoj vratio Tufan, pogodio je glavom nakon kornera Calhanoglua u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena. U nastavku je Tosun pogodio vratnicu, a domaće je u nekoliko navrata spašavao vratar Babacan, da bi u 81. minuti konačnih 2:2 postavio Calhanoglu iz jedanaesterca kojeg je izborio Tosun.