REUTERS/Eric Vidal / REUTERS
BEZ IZNENAĐENJA, MOLIM

Piše: HinaObjavljeno: 13. studeni 2016. 21:18

U kvalifikacijama za nogometno Svjetsko prvenstvo 2018. u nedjelju je u skupini A Nizozemska u gostima dobila Luksemburg sa 3-1, te se je bodovno izjednačila sa Švedskom, obje momčadi imaju po 7 bodova. Na vrhu je Francuska sa 10 bodova, koja je u petak svladala Švedsku sa 2-1

Nizozemska je povela golom Arjena Robbena u 36. minuti, ali Luksemburg je do kraja poluvremena iznenađujuće došao do poravnanja, a strijelac je bio Maxime Chanot u 44. minuti iz penala. Pobjedu Nizozemcima donio je Memphis Depay pogocima u 58. i 84. minuti.

U istoj skupini Bugarska je pobijedila Bjelorusiju sa 1-0 pogotkom Ivelina Popova (10).

Švicarska je u skupini B zadržala stopostotan učinak pobijedivši Farske otoke s 2-0 golovima Derdiyoka (27) i Lichtsteinera (83). Mađarska je na svom terenu protiv slabašne Andore slavila sa 4-0, a večeras europski prvak Portugal dočekuje Latviju.

U skupini H Cipar je očekivano dobio Gibraltar sa 3-1 iako je bilo 1:1 do 65. minute, a večeras se sastaju Belgija - Estonija, te Grčka - Bosna i Hercegovina.

-----------------------------------------------

Rezultati;

Skupina A -

Francuska - Švedska 2-1 (Pogba 58, Payet 65/ Forsberg 55) - u petak

Bugarska - Bjelorusija 1-0 (Ivelin Popov 10)

Luksemburg - Nizozemska 1-3 (Maxime Chanot 44-pen/ Arjen Robben 36, Memphis Depay 58, 84)

Skupina B -

Mađarska - Andora 4-0 (Zoltan Gera 34, Adam Lang 43, Adam Gyurcso 73, Adam Szalai 88)

Švicarska - Farski otoci 2-0 (Eren Derdiyok 27, Stephan Lichtsteiner 83)

Skupina H

Cipar - Gibraltar 3-1 ( Kostas Laifis 29, Pieros Sotiriou 65, Valentinos Sielis 87/ Lee Casciaro 51)