Rijeka, 161119.
Rujevica, stadion HNK Rijeka.
Nogomet, grupa E, utakmica Hrvatska - Slovacka, kvalifikacije za Europsko prvenstvo EURO 2020
Na fotografiji: Hrvatska reprezentacija
Foto: Srdjan Vrancic / CROPIX
Foto: Srdjan Vrancic / CROPIX

SVE KOMBINACIJE

ŽDRIJEB I DAN ODLUKE U BUKUREŠTU! OVO SU MOGUĆI PROTIVNICI VATRENIH NA EURU Zlatko Dalić i društvo sigurno u skupini s jednima od najvećih

AUTOR:
    • Hina

  • OBJAVLJENO:
  • 29.11.2019. u 14:06

  • Hrvatska nogometna reprezentacija igrat će u jednoj od skupina u kojoj su nositelji Njemačka, Italija, Španjolska ili Engleska, poznato je i prije ždrijeba EURO-a koji će se održati u subotu u Bukureštu.

    Kako se EURO igra u 12 zemalja, reprezentacije koje su izborile plasman na završni turnir, a ujedno su i domaćini, automatski su svrstane u svoje skupine.

    Tako je već poznato da će u skupini B igrati Belgija, Rusija i Danska, dok će u skupini C igrati Ukrajina i Nizozemska.

    To znači da Hrvatska ne može igrati u tim skupinama, već će igrati u skupini s nekim od velikana kao što su Italija, Engleska, Španjolska ili Njemačka.

    Navijači priželjkuju skupinu F u kojoj je nositelj Njemačka, a utakmice će se igrati u Munchenu i Budimpešti, što bi značilo da "Dalićeve trupe" praktički igraju na domaćem terenu.

    Međutim, možemo izvući i skupinu D s Engleskom i primjerice Portugalom i Walesom što zvuči prilično teško.

    Plasman u osminu finala izborit će prve dvije reprezentacije iz svake skupine plus četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

    SVE MOGUĆE KOMBINACIJE

     

    SKUPINA A (Rim, Baku)

    Italija

    Francuska / Poljska / Švicarska / HRVATSKA

    Portugal / Turska / Austrija / Šedska / Češka

    Finska / Wales

     

    SKUPINA B (St Petersburg, Kopenhagen)

    Belgija

    Rusija

    Danska

    Finska / Wales

     

    SKUPINA C (Amsterdam, Bukurešt)

    Ukrajina

    Nizozemska

    Portugal / Turska / Austrija / Švedska / Češka

    Pobjednik play-offa A ili D

     

    SKUPINA D (London, Glasgow)

    Engleska

    Francuska / Poljska / Švicarska / HRVATSKA

    Portugal / Turska / Austrija / Šedska / Češka

    Pobjednik play-offa C

     

    SKUPINA E ((Bilbao, Dublin)

    Španjolska

    Francuska / Poljska / Švicarska / HRVATSKA

    Portugal / Turska / Austrija / Šedska / Češka

    Pobjednik play-offa B

     

    SKUPINA F (Munchen, Budimpešta)

    Njemačka

    Francuska / Poljska / Švicarska / HRVATSKA

    Portugal / Turska / Austrija / Šedska / Češka

    Pobjednik play-offa A ili D

     

     

    Iz drugih medija