REUTERS/Alkis Konstantinidis
SERIE A, BUNDESLIGA, LIGUE 1

ATALANTA IZGUBILA OD TORINA UZ PAŠALIĆEVU ASISTENCIJU, TEŠKA POBJEDA INTERA Livaja zabio na gostovanju kod AEK-a

Piše: HinaObjavljeno: 02. rujan 2019. 01:12

Atalanta, Dinamov protivnik u Ligi prvaka, U 2. kolu Serie A je kao domaćin izgubila od Torina s 2-3.

Atalanta je zbog renoviranja svog stadiona u Bergamu Torino dočekao u Parmi, a gosti su se pokazali kao vrlo nezgodni i odnijeli pobjedu. Dvostruki je strijelac za Atalantu bio Duvan Zapata, Mario Pašalić je bio asistent za prvi gol domaćina, a igru je napustio u 63. minuti.

U velikom rimskom derbiju 2. kola Talijanske lige Lazio i Roma su odigrali 1-1. Roma je povela golom Aleksandra Kolarova iz penala u 17. minuti, a Lazio je izjednačio preko Luisa Alberta (58). Bio je to vrlo zanimljiv derbi u kojem su u prvih pola sata igrači Lazija triput pogađali okvir gola, a Roma dvaput.

Fiorentina je poražena kod Genoe s 1-2, Milan Badelj je izašao kod gostiju u 60. minuti, a Marko Pajač je ušao u igru za Genou u 78. minuti. Inter je golovima Lautaroa i Lukakua iz penala svladao u gostima Cagliari s 2-1 i ubilježio i drugu pobjedu. Marcelo Brozović je odigrao svih 90 minuta za Inter, a Marko Rog za otočane.

Parma je u gostima slavila kod Tudorova Udinesea s 3-1, a Sassuolo je s 4-1 nadigrao Sampdoriju.

Ligue 1, izvještaj i rezultati

Nogometaši Marseillea u posljednjoj su utakmici 4. kola francuskog prvenstva na svom Velodromeu svladali Saint-Etienne sa 1-0 (1-0).

Strijelac jedinog gola bio je Benedetto (33).

Hrvatski toper Duje Ćaleta-Car ostao je na klupi Marseillea koji je sada osmi sa sedam bodova, dok je Saint-Etienne 16. s četiri.

Ranije u nedjelju je mladi hrvatski reprezentativac Domagoj Bradarić odigrao je čitav susret za Lille koji je izgubio na gostovanju kod Reimsa sa 0-2 (0-0). Strijelci za domaće bili su Doumbia (73-11m) i Oudin (90). Ovom pobjedom Reims je preskočio Lille na ljestvici, sada je šesti sa sedam bodova, dok je Lille deveti sa šest bodova.

Nice je nanijela prvi poraz dosada vodećem Rennesu svladavši ga na njegovom terenu sa 2-1 (0-1). Rennes je poveo autogolom Llorisa (25-ag) no u nastavku je Nice preko Cypriena (63-11m) i Colyja (90+2) ostvarila preokret.

I drugi Rennes i treća Nice sada imaju po devet bodova, kao i vodeći Paris SG te četvrti Angers.

REZULTATI 4. KOLA,

Petak:

Metz - Paris SG 0-2 (Di Maria 11-11m, Choupo Moting 43)

Subota:

Lyon - Bordeaux 1-1 (Depay 31 / Briand 67)

Nantes - Montpellier 1-0 (A. Toure 84)

Nimes - Brest 3-0 (Ferhat 2, Valls 33, Denkey 90+3)

Angers - Dijon 2-0 (Ngonda 50-ag, El Melali 71)

Toulouse - Amiens 2-0 (Makengo 50, Koulouris 59)

Nedjelja:

Rennes - Nice 1-2 (Lloris 25-ag / Cyprien 63-11m, Coly 90+2)

Reims - Lille 2-0 (Doumbia 73-11m, Oudin 90)

Strasbourg - Monaco 2-2 (Lala 39-11m, Thomasson 84 / Slimani 11, 40)

Marseille - Saint-Etienne 1-0 (Benedetto 33)

-------------------------------------------

Hrvatski napadač Marko Livaja bio je strijelac za atenski AEK koji je u 2. kolu grčkog nogometnog prvenstva kao gost svladao Asteras sa 3-2 (1-1).

Livaja je pogodio u 68. minuti za vodstvo svoje momčadi od 2-1, a na terenu je proveo svih 90 minuta.

Za AEK su ovo prvi bodovi u sezoni, dok je Asteras i dalje bez bodova.

Pobjede Eintrachta i Werdera

Nogometaši Eintrachta i Werdera upisali su domaće pobjede u 3. kolu njemačke Bundeslige.

Eintracht je u Frankfurtu preokretom slavio protiv Fortune s 2-1, a u sastavu domaćih nije bilo Ante Rebića, za kojeg mediji pišu da će sljedeći tjedan potpisati za AC Milan. Werder je u Bremenu s 3-2 bio bolji od Augsburga.

Na ljestvici vodi Leipzig s maksimalnih devet bodova.

17. travanj 2024 00:53