Juventus
 REUTERS/Massimo Pinca / REUTERS
SERIE A

Piše: HinaObjavljeno: 29. prosinac 2018. 15:40

Talijanski nogometni prvak Juventus u prvom je susretu 19. kola Serie A na svom stadionu svladao Sampdoriju sa 2-1 (1-1) i tako povećao svoju prednost na vrhu ljestvice sa 12 bodova pred drugim Napolijem.

Juventus je poveo preko Cristiana Ronalda u 2. minuti, na 1-1 poravnao je Quagliarella u 33. iz 11-erca, da bi pobjedu domaćima osigurao Ronaldo svojim drugim golom na utakmici u 65. minuti također iz 11-erca. U sudačkoj nadoknadi je Saponara pogodio mrežu Juventusa za 2-2, ali je nakon dugotrajnog pregledavanja snimke ustanovljeno kako se ranije tijekom akcije nalazio u zaleđu, pa pogodak za 2-2 nije priznat.

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Mario Mandžukić igrao je za Juventus do 69. minute.

Vodeći Juventus sada ima 53 boda, drugi je Napoli sa 41, a treći Inter sa 36, dok je Sampdoria peta sa 29 bodova, dva manje od četvrtog Lazija, a jednim više od šestog Milana.

Od 15 sati igraju Chievo - Frosinone, Empoli - Inter, Genoa - Fiorentina, Parma - Roma, Lazio - Torino, Sassuolo - Atalanta i Udinese - Cagliari, od 18 sati na teren će Napoli - Bologna, dok će kolo zaključiti Milan - SPAL od 20.30 sati.

Napoli - Bologna 3-2

Nogometaši Napolija pobijedili su u susretu 19. kola Serie A u Napulju Bolognu s 3-2 i učvrstili se na drugom mjestu ljestvice.

Napolitanci su dvaput vodili golovima Milika (15', 52'), no Bologna se dvaput vraćala preko Santandera (37') i Danila (80'). Dvije minute prije kraja Mertens je udarcem s 20-ak metara donio Napoliju pobjedu.

Marko Rog je ostao na klupi Napolija.

Vodi Juventus s 53 boda, Napoli je drugi s 44, a Inter treći s 39 bodova.

Važna pobjeda Milana, Higuain zabio nakon 12 utakmica posta

U zadnjem dvoboju 19. kola Talijanske lige na San Siru su nogometaši Milana pobijedili SPAL s 2-1 i probili se na peto mjesto.

Gosti iz Ferrare su poveli golom Petagne u 13. minuti, a u 16. minuti je izjednačio Castillejo. U 64. minuti Milan dolazi do konačnog preokreta, a zabio je Argentinac Higuain. Bio je to njegov prvi gol za Milan nakon 866 minuta i 12 utakmica. U 89. minuti igrač Milan Suso je dobio crveni karton, a u 93. minuti domaći vratar Donnaruma čudesnom obranom je obranio šut Faresa iz blizine.

Alen Halilović nije bio u sastavu Milana, a Lorenco Šimić je ostao na klupi SPAL-a.

Vodi Juventus s rekordna 53 boda ispred Napolija (44), Intera (39) i Lazija (32), Milan je sada peti s 31 bodom, a SPAL je ostao 16. sa 17 bodova.

20. travanj 2024 04:21