Marco Luzzani/Getty Images
20. KOLO SERIE A

Piše: HinaObjavljeno: 19. siječanj 2020. 23:59

Nogometaši Juventusa iskoristili su kiks Intera i pobjedom 2-1 protiv Parme pobjegli su "Nerazzurrima" na četiri boda prednosti.

Oba gola za Juve zabio je portugalski majstor Cristiano Ronaldo stigavši do brojke od 16 pogodaka u Serie A ove sezone, a više od njega zabio je je tek napadač Lazija Ciro Immobile koji vodi na ljestvici strijelaca sa 23 gola.

Ronaldo je doveo Juve u vodstvo u 43. minuti, a izjednačio je Andreas Cornelius u 55. minuti. Međutim, samo tri minute kasnije torinska "Stara dama" je izvela brzu kontru koju je u pogodak pretvorio Ronaldo na sjajnu povratnu loptu Paula Dybale. Marko Pjaca ovoga puta nije dobio priliku za Juve.

Talijanski prvak je ovom pobjedom iskoristio kiks Intera koji je na gostovanju kod Leccea odigrao mršavih 1-1 spojvši tako dva kola bez pobjede. U prošlom kolu Inter je kod kuće odigrao 1-1 protiv Atalante, a u nedjelju je istim rezultatom završio i ogled protiv Leccea.

Kolo će u ponedjeljak zaključiti Atalanta i SPAL.

Na ljestvici vodi Juventus sa 51 bodom, Inter na drugom mjestu ima 47 bodova, Lazio je treći sa 45 bodova, a stepenicu niže je Roma sa 38 bodova.

REZULTATI:

Milan - Udinese 3-2 (REBIĆ 48, 90+3, Hernandez 71 / Larsen 6, Lasagna 85)

Brescia - Cagliari 2-2 (Torregrossa 27, Torregrossa 49 / Joao Pedro 20, 68-11m)

Bologna - Verona 1-1 (Bani 20 / Borini 81)

Lecce - Inter 1-1 (Mancosu 77 / Bastoni 71)

Genoa - Roma 1-3 (Pandev 45 / Under 5, Biraschi 44-ag, Džeko 74)

Juventus - Parma 2-1 (Ronaldo 43, 58 / Cornelius 55)

U subotu:

Lazio - Sampdoria 5-1 (Caicedo 7, Immobile 17-11m, 20. 65-11m, Bastos 54, Linetti 70)

Sassuolo - Torino 2-1 (Boga 61, Berardi 73 / Locatelli 20-ag)

Napoli - Fiorentina 0-2 (Chiesa 26, Vlahović 74)