Maurizio Lagana/Getty Images
26. KOLO

Piše: HinaObjavljeno: 25. veljača 2018. 17:28

U prvoj nedjeljnoj utakmici 26. kola Serie A između Crotonea i Spala 2013. Hrvati su postigli čak tri gola. Spal je u gostima slavio s 3:2.

Ante Budimir bio je dvostruki strijelac za Crotone, dok je Lorenco Šimić zabio drugi gol za goste.

Budimir je mrežu tresao u 49. i 86. minuti, dok je Šimiš zabio u 51. minuti. Njegov je gol Spalu donio vodstvo 2:1.

Pobjednički gol za Spal zabio je Alberto Paloschi u 60. minuti. Budimirov drugi gol postavio je konačan rezultat.

Budimiru su ovo bili peti i šesti prvenstveni gol, dok je Šimić zabio svoj prvijenac u Serie A.

SPAL se ovom pobjedom primaknuo Crotoneu na samo bod razlike, 17. Crotone, koji trenutačno zauzima posljednje mjesto koje osigurava ostanak u Serie A, ima 21 bod, dok je SPAL 18. sa 20.

I Budimir i Šimić odigrali čitavu utakmicu za svoje sastave.

Bruno Petković odigrao je čitavu utakmicu za Veronu koja je na svom terenu svladala Torino sa 2-1 (1-0). Oba gola za domaće postigao je Valoti (12, 77), dok je za goste precizan bio Niang (49). Ovom pobjedom Verona je zadržala priključak u borbi za ostanak, trenutačno je 19. sa 19 bodova. Torino je deveti sa 36.

Andrija Balić igrao je do 79. minute za Udinese koji je izgubio na gostovanju kod Sampdorije sa 1-2 (0-1). Stipe Perica nije konkurirao za nastup u momčadi Udinesea, dok je Ivan Strinić ostao na klupi Sampdorije.

Milan Badelj nije kandidirao za nastup u momčadi Fiorentine koja je sa 1-0 (1-0) na svom terenu nadigrala Chievo. Fiorentina je sada 10. sa 35 bodova, dok je Chievo 14. sa 25 bodova.