Francesco Pecoraro/Getty Images
35. KOLO SERIE A

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 29. travanj 2018. 19:10

Kakav ludi debi imao je Igor Tudor na trenerskoj klupi Udinesea.

Njegov novi klub bio je na pragu slavlja u 35. kolu talijanske Serie A na gostovanju kod fenjeraša Beneventa, ali završilo je 3:3.

Bila je to utakmica puna preokreta u kojoj je Tudorova momčad vodila 1:0, pa gubila 2:1, da bi na kraju golovima Kevina Lasagne u samo dvije minute, u 78. i 79. na kraju preokrenula i povela 3:2. Međutim, konačnih 3:3 postavio je Bacary Sagna u 90. minuti.

Nakon isključenja Danila Cataldija u 57. minuti Udinese je igrao s igračem više, ali Andrija Balić sjajno je asistirao Silvanu Widmeru u 13. minuti za prvi gol Udinesea. Bivši hajdukovac je milimetarski precizno s 30-ak metara iz slobodnog udarca u glavu pogodio Widmara koji je glavom zatresao mrežu.

Stipe Perica zaigrao je za Udinese od 82. minute, dok je Balić odigrao 90 minuta.

Nakon 35 odigranih kola Tudorov Udinese je 14. na ljestvici sa 34 boda, tek tri više od Chieva koji se nalazi u zoni ispadanja.

U ostalim utakmicama Milan Nikole Kalinića slavio je u gostima kod Bologne 2:1, a hrvatski napadač ušao je u 80. minuti.

Najuvjerljivije pobjede dana upisale su Sampdoria, odnosno Crotone. Sampdoria je kod kuće sa 4:1 pobijedila Cagliari, a istim je rezultatom Crotone savladao Sassuolo.

Branič Ivan Strinić ostao je na klupi za pričuve Sampdorije, koja je dobila Cagliari sa 4-1.

Predzadnja Verona sve je bliže ispadanju u drugu ligu, jer je izgubila od SPAL-a sa 1-3. SPAL je sada na 17. mjestu, jedan bod ga dijeli od zone ispadanja

Dan ranije vodeći Juventus je na gostovanju pobijedio Inter sa 3-2 postigavši dva gola u posljednjih pet minuta utakmice. Juve ima četiri boda više od drugoplasiranog Napolija, koji večeras igra protiv Fiorentine.