Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images
PODIGNUTA PRAŠINA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 17. veljača 2019. 22:04

Utakmica između SPAL-a i Fiorentine u 24. kolu Serie A izazvala je velike kontroverze na Apeninskom poluotoku.

Završilo je 4:1 pobjedom gostujuće Fiorentine, ali susret je lako mogao otići u potpuno drugačijem pravcu. Naime, u 73. minuti susreta Fiorentinin Federico Chiesa je fauliran u kaznenom prostoru SPAL-a od strane Diasa Felipea, ali sudac Pairetto je samo odmahnuo rukom.

Igra se nastavila i 35 sekundi kasnije Valoti zabio za 2:1 vodstvo SPAL-a. Minutu kasnije sudac je tražio provjeru VAR-a, a nakon pregledavanja snimke odlučio je poništiti gol SPAL-u i dosuditi jedanaesterac za Fiorentinu.

Isti je kasnije realizirao Jordan Veretout za 2:1 vodstvo Fiorentine.

Talijanski mediji ovakvu odluku nazivaju povijesnom u Serie A i kroz medije se provlači da je ovakav scenarij cijelo vrijeme visio u zraku sve otkako je usvojena upotreba videotehnologije.

SERIE, REZULTATI 24. KOLA

Petak:

Juventus - Frosinone 3-0 (Dybala 6, Bonucci 17, Cristiano Ronaldo 63)

Subota:

Cagliari - Parma 2-1 (Pavoletti 66, 85 / Kucka 40)

Atalanta - Milan 1-3 (Freuler 33 / Piatek 45+1, 61, Calhanoglu 55)

Nedjelja:

SPAL - Fiorentina 1-4 (Petagna 36 / Fernandes 44, Veretout 79-11m, Simeone 80, Gerson 88)

Genoa - Lazio 2-1 (Sanabria 75, Criscito 90+3 / Badelj 44)

Empoli - Sassuolo 3-0 (Krunić 34, Acquah 37, Farias 60)

Udinese - Chievo 1-0 (Teodorczyk 86)