REUTERS
TEK SLIJEDI PRAVI POSAO

Piše: HinaObjavljeno: 08. ožujak 2019. 23:37

Vodeći sastav talijanskog nogometnog prvenstva Juventus u prvoj je utakmici 27. kola na svom stadionu s pričuvnim sastavom uvjerljivo svladao Udinese sa 4-1 (2-0).

Junak pobjede "zebri" bio je 19-godišnji napadač Moise Kean koji je postigao prva dva gola u 11. i 39. minute te izborio kazneni udarac iz kojega je Emre Can povisio na 3-0 u 67. minuti. Konačni rezultat postavio je Blaise Matuidi u 71. minuti.

Bivši napadač hrvatske reprezentacije Mario Mandžukić ostao je na klupi Juventusa, njega je trener Allegri zajedno s Cristianom Ronaldom čuvao za uzvratni dvoboj osmine finala Lige prvaka kada će u utorak pokušati nadoknaditi 0-2 zaostatak protiv madridskog Atletica.

Juventus je na vrhu ljestvice sa 75 bodova, čak 19 više od drugog Napolija, dok je Udinese 15. sa 36 bodova.

Veliki preokret i golijada Werdera

U prvoj utakmici 25. kola njemačkog nogometnog prvenstva Werder je kao domaćin u Bremenu svladao Schalke 04 sa 4-2 (1-1).

Gosti su poveli preko Embola (26), no domaći su preokrenuli na 3-1 zahvaljujući Rashici (31, 73) i Kruseu (51-11m), Embolo (85) je svojim drugim golom vratio nadu Schalkeu u osvajanje boda, no u posljednjoj minuti sudačke nadoknade Harnik (90+4) je iz protunapada postavio konačnih 4-2.

Werder je sada osmi sa 36 bodova, dok je Schalke 14. sa 23.

Na vrhu su Borussia Dortmund i Bayern sa po 54 boda.

19. travanj 2024 23:35