REUTERS/Alberto Lingria
26. KOLO SERIE A

Piše: HinaObjavljeno: 03. ožujak 2019. 00:04

U jednom od najvećih talijanskih derbija Lazio je na Olimpicu pobijedio Romu sa 3-0 vrativši se u igru za plasman u Ligu prvaka.

Pobjedu 'nebesko-plavima' donijeli su Felipe Caicedo (12'), Ciro Immobile (73'-11m) i Danilo Cataldi (89'). U posljednjim trenucima susreta gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Aleksandar Kolarov.

Milan Badelj nije nastupio za Lazio, a utakmicu je s klupe pratio i Ante Ćorić na suprotnoj strani.

Milan je na San Siru pobijedio Sassuolo sa 1-0, a pobjednika je odlučio autogol Pola Lirola u 35. minuti. Gosti su od 64. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen vratar Andrea Consigli. Vratar Sassuola je izvan kaznenog prostora povukao za dres Krzysztofa Piateka zaradivši crveni karton. Ivan Strinić nije nastupio za Milan koji se ovom pobjedom probio na treće mjesto preskočivši gradskog suparnika Inter.

Empoli i Parma su odigrali sjajnu utakmicu. Gosti su tri puta vodili, no Empoli se uporno vraćao i u sudačkoj nadoknadi izvukao remi.

Parma je povela u 13. minuti golom Gervinha, a pet minuta kasnije izjednačio je Christian Dell'Orco. U posljednjim trenucima prvog dijela Luca Rigoni je doveo Parmu u novu prednost, a Francesco Caputo je iz kaznenog udarca u 59. minuti sve vratio na početak. Parma je treći put stigla u vodstvo u 82. minuti golom Brune Alvesa, a kada se već činilo kako će gosti osvojiti sva tri boda, Bruno Alves je zabio još jedan pogodak, ali ovoga puta u vlastitu mrežu.

Marko Pajač nije nastupio za Empoli.

Na ljestvici vodi Juventus sa 69 bodova ispred Napolija koji ima 56 bodova, a upravo će se ova dva kluba u nedjelju sastati u Napulju. Milan je treći sa 48 bodova, a zatim slijede Inter (47), Roma (44) i Lazio (41).

REZULTATI

Lazio - Roma 3-0 (Caicedo 12, Immobile 73-11m, Cataldi 89)

Milan - Sassuolo 1-0 (Pol Lirola 35)

Empoli - Parma 3-3 (Dell'Orco 18, Caputo 59-11m, Bruno Alves 90+1-ag / Gervinho 13, Rigoni 45+1, Bruno Alves 82)

Pobjeda PSG-a, Monaco nastavio seriju

U susretu 27. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na gostovanju pobijedio Caen sa 2-1 pa sada ima čak 20 bodova više od drugoplasiranog Lillea.

Domaćin je poveo, ali su Parižani s dva gola Kyliana Mbappea okrenuli rezultat izborivši 23. pobjedu u 26 odigranih utakmica.

Casimir Ninga je doveo Caen u prednost u 56. minuti, no samo tri minute kasnije Mbappe je izjednačio iz kaznenog udarca. Tri minute prije kraja mladi napadač je svojim 24. golom ove sezone donio gostima pobjedu.

Mbappe uvjerljivo vodi na ljestvici strijelaca Le Championnata ispred klupskog suigrača Edisona Cavanija koji je zabio 17 golova.

Monaco je nastavio seriju dobrih rezultata odigravši 2-2 na gostovanju kod Angersa. Momčad iz Kneževine je u zadnjih pet kola upisala tri pobjede i dva remija i polako se udaljava iz opasne zone.

Domaćin je poveo 2-0 golovima Flaviena Taita (23', 45'). Radamel Falcao je u 48. minuti smanjio, a isti je igrač iz kaznenog udarca izjednačio u 82. minuti.

Mateo Pavlović je odigrao cijeli susret za domaći sastav, baš kao i Danijel Subašić za goste.

Na ljestvici vodi PSG sa 71 bodom, 20 bodova manje ima Lille, dok je treći Lyon sa 46 bodova.