PARMA, ITALY - JANUARY 16: Nikola Kalinic of As Roma looks on during the Coppa Italia match between Parma Calcio and AS Roma at Ennio Tardini on January 16, 2020 in Parma, Italy. (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)
Alessandro Sabattini / Getty Images

PRVI GOLOVI ZA RIMLJANE

• Sportske novosti

• 01.03.2020. u 18:50

• Na Sardegna Areni dvoboj 26. kola Serie A između Cagliarija i Rome završio je s 4:3 za goste iz Rima.

Poveli su domaći nogometaši u 28. minuti kada je Joao Pedro prekrasnim 'lobom' matirao vratara Rome, a izjednačujući pogodak postigao je bivši Vatreni Nikola Kalinić (koji je dobio priliku od prve minute umjesto Edina Džeke) samo minutu kasnije.

Centrirao je Kolarov s lijeve strane, branič Cagliarija Pellegrini reagirao je očajno i lopta se odbila od njega, a Kalinić je iskoristio taj 'poklon' i glavom s pet metara zatresao mrežu. Hrvatskom napadaču ovo je prvi ligaški start od listopada prošle godine i prvi gol računajući sva ovosezonska natjecanja.

Drugi gol Kalinić je zabio u 41. minuti nakon sjajne akcije nogometaša Rome. Armenski veznjak Henrikh Mkhitaryan probio se u šesnaesterac iz drugog plana te idealno poslužio hrvatskog napadača koji rutinski pogađa mrežu za preokret na Sardegna Areni.

Za 3:1 vodstvo Rome u 64. minuti je zabio Justin Kluivert na asistenciju Nikole Kalinića, a na 3:2 je smanjio Gaston Pereiro u 76. Dva gola prednosti za Romu u 81. minuti vraća Kolarov, a u 89. Joao Pedro trese mrežu za 4:3.

Spomenimo i da je u momčadi Cagliarija od prve minute igrao hrvatski reprezentativac Marko Rog koji je zamijenjen u 90., dok je Kalinić odigrao čitav susret.

REZULTATI 26. KOLA,

Subota:

Lazio - Bologna 2-0 (Luis Alberto 18, Correa 21)

Napoli - Torino 2-1 (Manolas 19, Di Lorenzo 82 / Edera 90+1)

Nedjelja:

Lecce - Atalanta 2-7 (Saponara 29, Donati 40 / Donati 17-ag, Zapata 22, 55, 62, Iličić 47, Muriel 90, Malinovski 90+2)

Cagliari - Roma 3-4 (Joao Pedro 28, 89, Pereiro 75 / Kalinić 29, 41, Kluivert 64, Kolarov 81)