Paolo Rattini/Getty Images
INFARKTNA ZAVRŠNICA U GENOI

Piše: HinaObjavljeno: 06. listopad 2019. 01:33

Nogometaši Milana pobijedili su u 7. kolu Serie A u gostima kod Genoe s 2-1 i tako prekinuli seriju od tri poraza zaredom.

U ludoj utakmici prepunoj dramatičnih trenutaka u kojoj su podijeljena čak četiri crvena kartona, Rossoneri su teškom mukom uspjeli doći do prijeko potrebna tri boda.

Povela je Genoa golom Danca Lasse Schonea u 41. minuti, no Milan već početkom drugog dijela dolazi do preokreta.

Prvo je u 51. minuti iz solo akcije pogodio Theo Hernandez, a u 57. minuti igrač Genoe Davide Biraschi skrivio je penal koji je u gol pretvorio Franck Kessie.

Biraschi je pritom i isključen, a u 79. minuti "pocrvenio" je i igrač gostiju Davide Calabria. U 90. minuti vratar Milana Reina ruši Koumaea, no španjolski vratar ipak brani penal Schoneu.

Za Genou je cijelu utakmicu odigrao Marko Pajač, a Ante Rebić je susret odgledao s klupe Milana.

Milan je sada na 11. mjestu s 9 bodova, a Genoa je ostala predzadnja sa svega pet osvojenih bodova.

Slavlje Valencije, pobjeda Reala uz golčinu Luke Modrića

U dvoboju 8. kola Primere Valencia je na Mestalli pobijedila Alaves s 2-1.

Pobjedu su Valenciji osigurali Maxi Gomez (27') i Parejo (83' p.), dok je počasni gol za Alavés dao Lucas (89').

Valencia je sada osma, a Alaves je ostao 15.

Real Madrid je u derbiju 8. kolu Primere na Bernabeu pobijedio drugoplasiranu Granadu s 4-2, a jedan od najljepših golova u karijeri zabio je hrvatski reprezentativac Luka Modrić.

MADRID, SPAIN - OCTOBER 05: Luka Modric of Real Madrid celebrates after scoring Real's 3rd goal during the Liga match between Real Madrid CF and Granada CF at Estadio Santiago Bernabeu on October 05, 2019 in Madrid, Spain. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)
Denis Doyle/Getty Images

Modrić je ušao u igru u 38. minuti, a u 61. minuti je s 20-ak metara pogodio same rašlje vrata gostiju za vodstvo od 3-0 nakon što su ranije za Kraljevski klub pogodili Benzema (2') i Hazard (45'+2'). No, Real je strepio za pobjedu jer se Granada skoro vratila golovima Machisa (69' p.) i Duartea (77'), da bi trećoj minuti sudačke nadoknade James poentirao za konačnih 4-2.

Ranije je Levante slavio kod Leganesa s 2-1. Za domaće je pogodio Braithwaite (76'), a pobjedu su Levanteu donijeli Roger (45' p.) i Campana (49').

Vodi Real s 18 bodova, Granada i Atletico imaju po 14, a Barcelona 13 bodova.