International Olympic Committee (IOC) President Thomas Bach opens the 134th session during which the host city for the 2026 Winter Olympic Games will be decided in Lausanne, Switzerland, June 24, 2019. REUTERS/Denis Balibouse - RC177AA5EAB0
Screenshot: Reddit

SERIE A I CHAMPIONSHIP

• Sportske Novosti

• 02.12.2019. u 23:02

• Prava drama viđena je u posljednjoj utakmici 14. kola Serie A između Cagliarija i Sampdorije.

Četvrtoplasirani Cagliari gubio je 1:3 u 70. minuti susreta i činilo se da će momčad sa Sardinije čije boje brani Marko Rog, pretrpjeti treći ovosezonski poraz.

Ali Cagliari je senzacionalno uspio preokrenuti, Joao Pedro je zabio u 74. i 76. minuti za 3:3, da bi konačnu pobjedu Cagliarija sjajnim golom glavom u šestoj minuti sudačke nadoknade donio Alberto Cerri i izazvao pravi delirij na stadionu.

Rog je započeo susret za Cagliari, a zamijenjen je u 84. minuti.

Sampdoria je inače povela u 38. minuti golom Fabia Quagliarelle iz jedanaesterca, a u 52. minuti je Gaston Ramirez zabio za 2-0. Radja Nainggolan je u 69. minuti vratio nadu domaćinu, no samo minutu kasnije Quagliarella svojim drugim golom na utakmici povisio na 3-1.

Bilić opet na vrhu

Engleski drugoligaš WBA kojeg vodi hrvatski stručnjak Slaven Bilić na gostovanju je pobijedio Preston sa 1-0 vrativši se na vrh ljestvice Championshipa.

Pogodak odluke zabio je Charlie Austin iz jedanaesterca u sudačkoj nadoknadi.

Bila je to peta uzastopna pobjeda Bilićeve momčadi, koja je već devet kola bez poraza.

West Bromwich Albion se s nova tri boda vratio na vrh ljestvice i sada ima 42 boda, dva više od Leeds Unted, dok je treći Fulham sa 35 bodova.