AC Milan's Croatian forward Ante Rebic (R) is congratulated by AC Milan's Swedish forward Zlatan Ibrahimovic (L) and comrades after scoring his team's first goalafter scoring his team's first goal during the Italian Serie A football match between Brescia and AC Milan on January 24, 2020 at the Mario Rigamonti stadium in Brescia. (Photo by MIGUEL MEDINA / AFP)
MIGUEL MEDINA AFP

U SURADNJI S IBROM

• Sportske novosti

• 24.01.2020. u 22:41

• Hrvatski napadač Ante Rebić kao da je eksplodirao u nastavku sezone talijanskog prvenstva. Vatreni u dresu AC Milana postigao je pobjednički pogodak u 21. kolu Serie A na gostujućem terenu protiv Brescije.

Igrala se 71. minuta kada je Zlatan Ibrahimović na desnoj strani prihvatio jedno dodavanje i ubacio u peterac. Castillejo je kratko asistirao za Rebića koji se usred velike gužve sjajno snašao i zakucao loptu u mrežu za, pokazat će se, konačnih 1:0. Ante je opet ušao s klupe, kao i u susretu protiv Udinesea, u 58. minuti umjesto Rafaela Leaa.

Rebić se u prvome dijelu sezone dugo mučio, tražio se i dobivao mizernu minutažu. Nakon zimske stanke hrvatski je napadač napokon pokazao koliko može i zna. U prethodnom je kolu ušao s klupe u drugome poluvremenu i dvama pogocima preokrenuo rezultat protiv Udinesea te time pokazao svoju neupitnu klasu.

Nema sumnje da je dolazak legendarnog Ibre utjecao i na izvedbe Dalićeva prvotimca, a Rossoneri bi - ako se ovakve izvedbe nastave - svoju igru mogli temeljiti upravo na spomenutome dvojcu.

Milan je ovom pobjedom skočio s osmog na šesto mjesto i trenutno ima 31 bod, dok Brescia zauzima pretposljednje mjesto ljestvice s 15 bodova.