REUTERS
GREŠKE ODLUČILE DERBI

Piše: HinaObjavljeno: 29. rujan 2018. 19:30

U velikom rimskim derbiju 7. kola Talijanske lige Roma je nadigrala Lazio s 3-1 i došla na peto mjesto ljestvice.

Derbi su odlučile pogreške i sjajan gol iz slobodnog udarca Srbina Aleksandra Kolarova u 71. minuti za 2-1, čime se Kolarov uvrstio u povijest kao tek drugi igrač koji je zabio u derbiju za oba rimska kluba, a do danas je jedini kojemu je to uspjelo bio Šveđanin Arne Selmosson prije 60 godina. Roma je povela nakon vezanih grešaka obrane Lazija, a strijelac je petom bio Lorenzo Pellegrini (45), koji je ranije ušao u igru umjesto ozlijeđenog Pastorea.

U 67. minuti Ciro Imobille je izjednačio nakon velike pogreške braniča Rome Fabija Fazija, koji se za grešku iskupio pogotkom za 3-1 u 86. minuti. Milan badelj je ušao u igru u 55. minuti za Lazio.

Lazio je ostao četvrti s 12 bodova, a Roma je peta s bodom manje. Popodne s eigra još jedan derbi u kojem vodeći Juventus dočekuje drugoplasirani Napoli.

16. travanj 2024 15:38