Marco Luzzani/Getty Images
SJAJAN VATRENI NAPADAČ

ZAHUKTAO SE HRVATSKI STROJ ZA GOLOVE! SAN SIRO JE DOBIO NOVOG JUNAKA Nikola Kalinić utrpao dva komada za Milan, Strinić i Mandžukić asistenti

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 17. rujan 2017. 17:47

Hrvatski napadač Nikola Kalinić, koji je ovog ljeta pojačao AC Milan, pokazao je navijačima da je odlična investicija sedmerostrukog prvaka Europe, te je sa dva gola donio "rossonerima" pobjedu 2-1 protiv Udinesea u 4. kolu talijanskog prvenstva.

Kalinić, koji je igrao do 85. minute, zabio je u 22. i 31., dok je za Udinese strijelac bio Kevin Lasagna (28). Bivši Hajdukov veznjak Andrija Balić nažalost i dalje samo grije klupu za pričuve Udinesea.

Napoli je zadržao maksimalan učinak, iskalivši se u nedjelju na novom prvoligašu Beneventu pobjedom 6-0. Trostruki strijelac za Napoli bio je belgijski krilni napadač Dries Mertens, s tim da je dva gola zabio iz penala.

Hrvatski veznjak u dresu Napolija Marko Rog još uvijek dobiva skromnu minutažu, pa je u nedjelju igrao od 73. minute.

Promjena kluba dobro je legla lijevom braniču Ivanu Striniću, koji je iz Napolija otišao u Sampdoriju. Nogometaši Sampdorije su u gostima kod Torina odigrali 2-2, a Strinić je u 34. minuti asistirao Fabiju Quagliarelli za konačnih 2-2.

Mario Mandžukić bio je asistent za prvi pogodak Juventusa koji je kao gost svladao Sassuolo sa 3-1 (1-0). Mandžukić je odličnom loptom s lijevoga krila u 16. minuti uposlio Paula Dybalu koji je udarcem sa 20-ak metara pogodio mrežu nemoćnog Consiglija na golu Sassuola. Sjajni Dybala je u drugom poluvremenu postigao još dva efektna pogotka, u 49. minuti je udarcem iz koljena pogodio s ruba kaznenog prostora bliži kut domaćeg vratara za 2-0, da bi u 63. zabio iz slobodnog udarca.

Dan ranije Inter je na gostovanju pobijedio Crotone sa 2-0, a drugi pogodak postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.