REUTERS
OVO JE RIJETKO TKO PROGNOZIRAO

Senzacija odmah na startu hrvatske skupine D! U prvoj utakmici naše grupe u Moskvi su zvijezde Argentine i debitanti s Islanda odigrali 1:1. Islanđani su senzacionalno uzeli bod velikom favoritu Argentini u utakmici koja će se pamtiti po promašenom jedanaestercu Lea Messija u 65. minuti.
Piše: HinaObjavljeno: 16. lipanj 2018. 19:05

Za Argentince je strijelac bio Sergio Aguerro (19), dok je za Island povijesni prvi gol na svjetskim prvenstvima postigao Alfred Finnbogasson (23).

GOLOVE S UTAKMICE POGLEDAJTE OVDJE

Islandu je ovo bila prva utamica na svjetskim prvenstvima te su s 332.000 žitelja postali najmanja država koja je ikad nastupila na mundijalima, srušivši rekord Trinidada i Tobaga. Islanđani su nastavili svoj fenomenalni niz s EURA 2016. gdje su bili najveće iznenađenje, a protiv Argentine su uspjeli ostati neporaženi zahvaljujući odličnoj i fanatičnoj obrani, ali i promašajima Lea Messija, koji nije imao svoj dan. Argentincima je bilo uzalud 26 udaraca prema vratima i 75 posto posjeda lopte.

U 8. minuti Tagliafico je glavom nakon slobodnog udarca Messija poslao tik do desne vratnice, a u 10. minuti Bjarnarson propušta veliku priliku nakon pogreške argentinske obrane. Lopta je došla do do dugokosog Islanđanina koji iz blizine, posve neometan, šalje loptu pored vrata.

U 17. minuti Messi je uputio prvi udarac na ovom prvenstvu, a vratar Halldarsson je bio priseban. U 19. minuti Argentinci su poveli nakon što je Rojo uputio slabašan udarac koji je ukrotio Aguerro, oslobodio se čuvara i neobranjivo s desetak metara pogodio gornji kut islandskih vrata. Island je uspio brzo izjednačiti - u 23. minuti ponovno argentinska obrana nije uspjela očistiti opasnost, s desne strane je Sigurdsson nabacio, a vratar Caballero kratko odbio, točno na nogu Finbogasonu koji s lakoćom postiže povijesni, prvi islandski gol na svjetskim prvenstvima. Dokraja poluvremena Argentina je napadala, ali je pravu priliku imao Island, u 45. minuti Finnbogason je uputio precizan prizeman šut u lijevi kut, a vratar Caballero je vršcima prstiju odbio i spriječio gol.

U 63. minuti branič Islanda Magnusson neoprezno ruši Mezu, a poljski sudac opravdano dosuđuje penal za Argentinu. No, udarac Messija s bijele točke "pročitao" je vratar Halldarsson, pogodio je stranu i argentinski čarobnjak je ostao bez prvijenca na ovom mundijalu. Opsada islandskog gola se nastavila, već vidno nervozni Messi upropastio je i dva slobodna udarca s 20-tak metara, a najbliže je golu bio u 81. minuti kada pucao tik pored desne vratnice. U 84. minuti je izbornik Sampaoli ubacio i Higuaina, stavljajući sve svoje karte na napad, a tri minute kasnije islandski junak Halldarsson brani opasni udarac Pavona iskosa. U 92. minuti Messi ponovno promašuje, a u posljednim sekundama veznjak Barcelone ne iskorištava još jedan slobodni udarac s 20 metara.

U ovoj skupini u 21 sat u Kalinjingradu igraju Hrvatska i Nigerija.

ARGENTINA - ISLAND 1:1

ARGENTINA: Caballero - Salvio, Otamendi, Rojo, Tagliafico - Mascherano, Biglia - Meza, Messi, Di Maria - Agüero

ISLAND: Halldorson - Saevartson, Arnason, R. Sigurdson, Magnusson - Gunnarson, Hallfredson - Gudmundson, Bjarnason - G. Sigurdson - Finnbogason

KRAJ UTAKMICE U MOSKVI!

90'+5' - I još jedan Messijev slobodnjak završava u živome zidu. Pamtit će Messi ovu utakmicu.

90'+2' - Messijev udarac opet odlazi vrlo blizu vratnice. Koliko se Messi ispromašivao na ovoj utakmici...

90' - Pet je minuta sudačke nadoknade.

88' - Izlazi strijelac prvoj povijesnog pogotka za Island Finnbogason, a mijenja ga Björn Sigurdarson.

87' - Pavon je uputio loptu u šesnaesterac, lopta je prošla sve igrače i umalo završila u golu, ali je Halldorson opet na pravome mjestu i fantastičnom obranom spašava Island.

84' - Sampaoli stavlja sve što ima u napad. Ulazi Higuian umjesto Meze. Argentina i dalje uporno prijeti.

MESSIJEV PENAL POGLEDAJTE OVDJE

81' - Sjajan Messijev udarac proletio je tik uz vratnicu! Uporno se trudi, no zasad bez uspjeha.

77' - Pavon pada u šesnaestercu, čini se da je bilo i kontakta, međutim sudac nije odlučio dosuditi kazneni udarac.

76' - I Islanđani mijenjaju. Umjesto Gunnarsona u igru ulazi Ólafur Skúlason.

75' - Di Maria izlazi iz igre, a priliku dobiva mladi Pavon.

73' - Messi ponovo iz slobodnog udarca, lopta dolazi samo do živog zida. Gol visi u zraku.

71' - Argentina uporno prijeti i kombinira oko islandskog šesnaesterca, ali nikako ne pronalazi put do mreže. Banega je uputio opasan udarac, ali je vratar Islanda odlično postavljen.

66' - Messi pokušava, ali zasad ne uspijeva. Lopta je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara otišla preko grede.

63' - PENAL ZA ARGENTINU - Agüero je pao u šesnaestercu i dosuđen je jedanaesterac za Argentinu, međutim Halldorson je uspio obraniti kazneni udarac jednome od najboljih igrača današnjice, Lionelu Messiju!

61' - Gudmundson je ozlijedio zglob i neće moći nastaviti utakmicu. Islanđani su prisiljeni mijenjati i u igru ulazi Rúrik Gíslason.

56' - Messi i Agüero zaprijetili u šesnaestercu Islanda, no islandska se obrana vješto bori s tim opasnim dvojcem.

54' - Prva Sampaolijeva zamjena na utakmici. Biglia izlazi, a mijenja ga poluozlijeđeni Banega.

50' - Islanđani opasni iz drugog plana. Zakuhali su akciju oko šesnaesterca, ali nakon gužve u petercu dobivaju samo udarac iz kuta.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Moskvi, nema promjena u sastavima.

UŽIVO:

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45' - Sigurdsson je zapucao s ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla pored gola

39' - Pao je jedan nogometaš Argentine u kaznenom prostoru, bunili su se Gaučosi, ali sudac je pokazao na udarac iz kuta

31' - Nakon velikih uzbuđenja utakmica se malo primirila. Gol Finnbogasona ujedno je i prvi gol Islanda na Svjetskim prvenstvima.

23' GOOOOOOOLLL!!!!! ISLAND JE IZJEDNAČIO! Island je kreirao napad, a lopta se nakon loše intervencije vratara Argentine odbila do Finnbogasona koji ju lakoćom šalje u mrežu za 1-1!

Gol Islanda za izjednačenje pogledajte OVDJE.

19' GOOOOOOLLLLL!!!!! Argentina vodi 1:0! Kun Aguero primio je loptu u šesnaestercu Islanda, sjajno okrenuo braniča i snažno zakucao u mrežu za vodstvo Argentine!

Aguerov gol pogledajte OVDJE.

10' - Branič i vratar Argentine poigravali su se u vlastitom šesnaestercu, a Islanđani su im uspjeli ukrasti loptu. Nakon nekoliko dodavanja Bjarnason je uputio udarac, ali nije bio precizan te je tako propala velika prilika Islanda.

8' - Messi je sjajnom loptom iz slobodnjaka uposlio Tagliafica, ali braničev udarac glavom otišao je pored gola.

5' - Za sada nema prilika ni na jednoj strani. Obje ekipe još ispituju snagu protivnika.

1' - Počela je utakmica u Moskvi.

14:50 - Na današnji dan 2006. godine Lionel Messi zabio je svoj prvi gol za Argentinu na Svjetskim prvenstvima.

14:35 - Argentina je izraziti favorit u ovoj utakmici, a to je jasno i po imenima koja su najavljena za prvih 11 kod obje ekipe.

>>> 14.24 Argentina će danas u 15 sati otvoriti našu skupinu utakmicom protiv Islanda. Očekivanja argentinskih navijača od njihovih miljenika su velika, a sve oči bit će uprte u ponajboljeg igrača na svijetu Lionela Messija.

18. travanj 2024 16:33