KVALIFIKACIJE ZA EURO

HRVATSKA UZ DOSTA MUKE DO VAŽNE POBJEDE PROTIV SKROMNOG SUPARNIKA Bišćanovi džokeri s klupe odigrali ključnu ulogu kod odlučujućeg trenutka susreta

Mlada hrvatska U21 reprezentacija pobijedila je u gostima u Vilniusu Litvu s 3:1 u kvalifikacijskoj utakmici za Euro odigranoj na umjetnoj travi. Hrvatskoj je to druga pobjeda u skupini u trećoj odigranoj utakmici.
Piše: Davorin OlivariObjavljeno: 14. studeni 2019. 18:50

LITVA U-21 - HRVATSKA U-21 1:3 (Antanavičius 60'/Ivanušec 9', Posavec 73', Bistrović 89')

LITVA: Krapikas - Širvys (od 90' Uzela), Kloniunas, Šatkus, Stočkunas - Šesplaukis (od 88' Vareika), Antanavičius, Megelaitis, E. Jankauskas (od 82' Ramanauskas) - Dubickas (od 88' Kružikas), Utkus (od 82' Marazas)

HRVATSKA: Šemper - Šutalo, Kalaica, Gvardiol, Bradarić - Moro (od 75' Žaper), Lepinjica, Ivanušec (od 90' Majer) - Ćuže (od 65' Bistrović), Musa (od 75' Kovačević), Marin (od 46' Posavec)

U dvoboju 4. kvalifikacijske skupine EURA 2021 hrvatska U-21 nogometna vrsta je u Vilniusu svladala Litvu s 3-1 (1-0).

Nakon poraza od Škotske (1-2) i pobjede nad San Marinom (7-0) hrvatska U-21 reprezentacija je teže od očekivanoga slavila u Litvi i probila se na treće mjesto ljestvice.

Hrvatska je povela već u 9. minuti kada je Kloniunas srušio Musu u kaznenom prostoru, a jedanaesterac je izveo Luka Ivanušec, čiji udarac brani vratar Krapikas, no veznjak Dinama je prvi na odbijenoj lopti i pogađa za vodstvo. U 60. minuti Litvanci su izjednačili i kaznili Hrvatsku za brojne promašaje, a gol je dao Domantas Antanavičius. U 73. minuti Hrvatska je izvela brzi protunapad, Bistrović je pronašao potpuno samog Ivana Posavca, a igrač Varaždina ponovno donosi vodstvo izabranicima Igora Bišćana. Minutu prije kraja Kristijan Bistrović nakon dodavanja Ivanušeca potvrđuje pobjedu Hrvatske.

U ponedjeljak Hrvatska u Velikoj Gorici dočekuje Češku.

PRIJENOS UŽIVO

KRAJ: Hrvatska slavi u Litvi, nastavlja pobjedom put kroz kvalifikacije za Euro.

90' Bit će još četiri minute sudačke nadoknade.

89' GOOOOOL! Sve je riješeno, strijelac za 1:3 na asistenciju Ivanušeca je Bistrović.

87' Nakon postignutog pogotka mladi su Vatreni imali još nekih poluprilika za pogodak, čeka se kraj utakmice.

79' Udarac Žapera odlazi pored vrata.

75' Dvije izmjene napravio je Igor Bišćan. Ušli su Žaper i Kovačević umjesto More i Muse.

73' GOOOOOL! Hrvatska ponovo vodi! Zabio je džoker s klupe, Ivan Posavec. Bistrović mu je asistirao i to je nova prednost gostiju.

65' Nova promjena u hrvatskim redovima. Umjesto Marija Ćuže ulazi Kristijan Bistrović.

60' GOOOOL! Litva je izjednačila. Antanavičius je iskoristio gužvu nakon ubacivanja rukom iz auta i pogodio.

50' Prva velika prilika za Litvu! Šesplaukis dodaje do Jankauskasa koji izbija u gotovo matnu situaciju, no u posljednji trenutak u bloku je Kalaica.

48' Velika prilika za Ćužu! Puca, ali i ne pogađa pa će od sjajne prilike na kraju biti tek korner.

46' Prvu izmjenu napravio je Igor Bišćan na poluvremenu. Umjesto Antonija Marina ušao je Ivan Posavec.

POLUVRIJEME: Hrvatska ima prednost na velikom odmoru pogotkom Ivanušeca.

36' Ivanušec je pobjegao litvanskoj obrani po desnoj strani, ali Musa nakon njegovog ubačaja nije došao do pozicije za udarac.

31' Mogli bismo reći, pitanje je vremena kada će Hrvatska udvostručiti svoju prednost. Istina, konkretnih prilika nema, ali izabranici Igora Bišćana "pletu mrežu" oko Krapikasa.

22' Igra se na umjetnoj travi u Vilniusu, teren je dosta mokar od kiše koja ga natapa. Ne smeta to našim mladićima, Antonio Marin je izborio novi korner.

20' Opasno je probao Utkus, Šemper je bio spreman, na razini zadatka.

19' Lepinjica ruši domaćeg igrača u vrlo opasnoj poziciji iz koje Litva može zaprijetiti putem slobodnog udarca.

15' Ćuže je probao glavom nakon slobodnog udarca Ivanušeca, nije bio ugrožen vratar domaćih Krapikas.

13' Hrvatska i nakon postignutog pogotka dominira u posjedu lopte, stvaraju se prilike i kontrolira tijek igre.

9' - GOOOL! Hrvatska vodi 1:0, zabio je Ivanušec. Njegov udarac s bijele točke vratar je obranio, ali je iz odbijanca pospremio loptu u mrežu.

8' - Jedanaesterac za Hrvatsku, izborio ga je Musa kojeg je u kaznenom prostoru oborio Jankauskas.

7' - Lijepa prilika za Hrvatsku. Pucao je Musa, ali lopta odlazi pokraj gola.

1' - Počela je utakmica.

17. travanj 2024 04:57