Petar Musa (lijevo u bijelom dresu)
IZBORIO SE I DOKAZAO

U POSLJEDNJI TREN SPUSTILI RAMPU I POZVALI GA NA HITNI SASTANAK Sjajne vijesti za mladog hrvatskog reprezentativca čiji golovi nisu prošli nezapaženo

Mladi hrvatski reprezentativac, napadač Petar Musa (21), potpisao je novi itekako poboljšani ugovor s češkim klubom
Piše: Predrag JurišićObjavljeno: 10. veljača 2020. 23:01

Mladi hrvatski reprezentativac, napadač Petar Musa (21), vratio se s posudbe iz Libereca u prašku Slaviju! Musa je vrlo dobro igrao za Liberec u jesenskom dijelu sezone, zabio je sedam pogodaka i imao je tri asistencije i jasno je da dobre igre i golovi nisu ostali nezapaženi.

Najprije je Musi jesenas stigao poziv izbornika naše mlade reprezentacije (do 21. godine), Igora Bišćana, a u zimskom prijelaznom roku nekoliko je klubova iskazalo zanimanje za mladoga Zagrepčanina koji se afirmirao u Češkoj. Stiglo je nekoliko dobrih ponuda, najuporniji je bio švedski Malmö, koji je Slaviji ponudio milijun eura za Musin otkup ugovora, ali Pražani na to nisu pristali. Potom su se javili Cardiff City i Bristol City, željeli su Musu dovesti ovo proljeće na posudbu, uz opciju kupnje na kraju sezone. Ali, Slavia ni na to nije pristala, pa je Musa trebao otići na zimske pripreme s Liberecom...

Međutim, dan uoči odlaska Libereca na pripreme, čelnici Slavije pozvali su Musu i njegova menadžera, Milana Martinovića, na hitni sastanak u Prag! Za stolom su bili Slavijin predsjednik, sportski direktor i trener, zasvirala je glazba koja je milovala Musine uši...

- Odlučili smo te vratiti u našu svlačionicu, vjerujemo u tebe i dobit ćeš priliku ovoga proljeća za definitivno dokazivanje. Ozbiljno računamo na tebe za ljetne europske kvalifikacije, ili za Ligu prvaka, ili za Europsku ligu - bilo je tada rečeno Musi.

Slavia je, podsjetimo, nakon prvog dijela prvenstva uvjerljivo vodeća u Češkoj, ima čak 16 bodova više od drugoplasirane Viktorije iz Plzena. Musi je ponuđen novi, znatno poboljšani ugovor i sad je među najplaćenijim Slavijinim igračima. Dosadašnji mu je ugovor, nadalje, istjecao u ljeto 2021. godine, a prošloga je tjedna vjernost Slaviji tim novim, još kako poboljšanim ugovorom, produžio do ljeta 2023. godine. I odmah je, nakon potpisa ugovora, otputovao u Portugal na pripreme sa Slavijom.

Dva gola i asistencija

Odigrao je Musa već tri utakmice na Atlantic kupu - u prvom je dvoboju protiv danskog Aarhusa ušao u drugom poluvremenu, Slavia je gubila 0:2, a Musa je zabio dva pogotka i utakmica je okončana 3:3 rezultatom. U drugom je okršaju Slavia svladala norvešku Valerengu 3:1, Musa je igrao zadnjih 20-ak minuta i asistirao je za treći pogodak češkog kluba. A u petak je mladi hrvatski reprezentativac bio u početnoj postavi Slavije u utakmici za 3. mjesto na tom turniru protiv danskog Bröndbyja, bio je na travnjaku 62 minute, odigrao je solidno, ali nije zabio gol, Slavia je izgubila 0:2. Češko se prvenstvo nastavlja 14. veljače i Musa bi već na gostovanju protiv Bohemiansa (nedjelja, 16. veljače), mogao biti u Slavijinoj startnoj postavi.

25. travanj 2024 11:43