REUTERS/Emmanuel Foudrot
LE CHAMPIONNAT I PRIMERA

Piše: HinaObjavljeno: 18. prosinac 2017. 00:13

U derbiju 18. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je pobijedio Marseille 2-0.

Pobjedu 'lavovima' donijeli su Nabil Fekir golom u 6. i Mariano Diaz pogotkom u 51. minuti. Kod prvog gola glavni je krivac vratara OM-a Steve Mandanda kojem je lopta ispala iz ruku nakon što je Fekir pucao iz slobodnog udarca sa više od 20 metara.

U nedjelju su odigrane još dvije utakmice. Nica je pobijedila Bordeaux 1-0, a identičnim rezultatom Nantes je porazio Angers.

Pobjedu Nici donio je Mario Balotelli u 36. minuti. U susretu između Nantesa i Angersa presudio je pogodak Emiliana Sale u 24. minuti iz kaznenog udarca. Domaćin je od 65. minute igrao bez isključenog Yacinea Bammoua.

Na ljestvici vodi PSG sa 47 bodova ispred Monaca i Lyona koji imaju po 38 bodova. Marseille je ostao na četvrtom mjestu sa 35 bodova.

ATALANTA - LAZIO 3:3

U posljednjem susretu 17. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta i Lazio odigrali su 3-3.

Bila je to sjajna utakmica sa šest golova i nizom prilika na obje strane. Domaćin je vodio 2-0, no do kraja poluvremena Lazio je izjednačio. U 50. minuti Atalanta je stigla do novog vodstva, no deset minuta prije kraja Lazio je još jednom izjednačio. Golove za Atalantu zabili su Mattia Caldara (19) i Josip Iličić (22, 50-11m), dok su strijelci za Lazio bili Sergej Milinković-Savić (27, 35) i Luis Alberto (79).