Screenshot: Youtube
DELIRIJ 70.000 NAVIJAČA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 09. prosinac 2018. 17:26

Nogometaši Persije Jakarte slave prvi naslov indonezijskog prvaka nakon 17 godina, 11. ukupno u povijesti.

Za naslov je najzaslužniji hrvatski napadač Marko Šimić koji je zabio oba gola za 2:1 pobjedu Persije protiv Mitre Kukar u posljednjem, 34. kolu. Persiji je trebala pobjeda za osiguranje naslova budući je imala svega bod viška od Persatuan Makassara (pobjeda 5:1) koji je igrao protiv posljednjeplasiranog PSMS-a.

Šimić je u 17. minuti zabio iz jedanaesterca koji je sam zabio, a drugi u 59. minuti nakon udarca glavom na oduševljenje 70.000 navijača. Gosti su u 71. minuti promašili jedanaesterac, a u 88. minuti pao je gol za konačni rezultat.

Tko je Marko Šimić?

Riječ je o 30-godišnjem napadaču čije ime u Hrvatskoj možda neće puno značiti, ali u jugoistočnoj Aziji je - ikona!

U Hrvatskoj je karijeru započeo u mladim pogonima Rijeke i Zagreba, a kratko je igrao u Lokomotivi i Interu. U Persiji Jakatrti igra od 2017. godine i sezonu je završio s 18 postignutih prvenstvenih golova.

Šimiću je između ostalih na uspjehu čestitao i Dejan Lovren.

"Čestitke...lagan kao pero", napisao je Lovren putem Instagrama u komentaru na jedan Šimićev post.