Screenshot: Reddit
ISPISUJE POVIJEST

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 26. ožujak 2017. 10:15

Portugalska nogometna reprezentacija pobijedila je sinoć Mađarsku s 3:0 u skupini B europskih kvalifikacija za SP u Rusiji.

Dvostruki strijelac za Portugal bio je Cristiano Ronaldo, u 36. i 65. minuti, čime je došao do brojke od 70 golova u dresu portugalske reprezentacije. Zanimljivo, postao je tako tek četvrti europski nogometaš kojem je uspjelo zabiti 70 golova u dresu svoje reprezentacije.

Osim njega to je uspjelo tek Ferencu Puskasu (84 gola u dresu Mađarske/Španjolske), Sandoru Kocsisu (75 golova u dresu Mađarske) i Miroslavu Kloseu (71 gol u dresu Njemačke).

Oba je gola Ronaldo zabio dalekometnim udarcima. U 36. minuti Ronaldo je lijepo, prizemno odapeo ljevicom, dok je pola sata kasnije pogodio još ljepše iz slobodnog udarca iz teške pozicije iskosa s lijeve strane kaznenog prostora. Ali bila je to prava bomba koju mađarski vratar nije uspio ukrotiti. Koliko su Mađari vjerovali da Ronaldo neće biti opasan iz te pozicije svjedoči i mali broj igrača postavljen u živi zid.

2-0 Cristiano Ronaldo Super Goal HD - Portugal... by bestfootballtv

Ukupno su mu to bili 600. i 601. gol u karijeri, te se nalazi na šestom mjestu najbljih strijelaca svih vremena.